(Reuters nuotr.)

Teroristų ataka Ispanijoje: ką žinome?

Teroristų ataka Ispanijoje: ką žinome?

Mikroautobuso vairuotojas ketvirtadienį tyčia nukreipė savo automobilį į pėsčiuosius vienoje judriausių Ispanijos miesto Barselonos gatvių, ši teroristų ataka pražudė mažiausiai 13 žmonių.

Atsakomybę už šį išpuolį prisiėmė grupuotė „Islamo valstybė“.

BNS pateikia svarbiausius su ataka susijusius faktus.

Kas nutiko?

Maždaug 17 valandą vietos (apie 18 valandą Lietuvos) laiku mikroautobusas trenkėsi į žmonių minią La Ramblo bulvare.

Tai yra viena judriausių Barselonos gatvių, gausi parduotuvių ir itin mėgiama turistų ir gatvės atlikėjų.

Liudininkai žurnalistams pasakojo apie patirtą siaubą, kai žuvusiųjų kūnai buvo tempiami per La Ramblo bulvarą, o tuo tarpu kiti žmonės bėgo patys, gelbėdami savo gyvybes.

Netoli La Ramblo kvartalo gyvenantis Tomas Guelleris tvirtino matęs gatve greitai lekiantį mikroautobusą.

„Jis visiškai nestabdė. Jis važiavo tiesiog per žmones viduryje La Ramblo“,– britų nacionaliniam radijui BBC sakė T.Guelleris.

Kas nukentėjo?

Katalonijos regiono, kur ir yra įsikūrusi Barselona, vidaus reikalų ministras Joaquimas Fornas paskelbė, kad per išpuolį žuvo mažiausiai 13 žmonių, dar 100 asmenų buvo sužeisti.

Tarp daugiau nei šimto ketvirtadienį per teroro išpuolį Barselonoje sužeistų žmonių yra 26 Prancūzijos piliečiai, o mažiausiai 11-os iš jų būklė yra sunki, penktadienį pranešė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves’as Le Drianas

Belgijos užsienio reikalų ministras Didier Reyndersas socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje parašė, kad tarp žuvusiųjų Barselonoje yra šios šalies pilietis. Politikas belgų žiniasklaidai sakė, kad išpuolio auka tapo moteris.

Nyderlandų užsienio reikalų ministerija pranešė, kad per ataką buvo sužeisti trys Olandijos piliečiai. Ministerija nurodė palaikanti ryšį su jų artimaisiais.

„Jie toli nuo pavojaus ir buvo nugabenti į ligoninę“, – teigė ministerija.

Barselonoje dirbantis diplomatas iš Graikijos nurodė, kad trys iš sužeistųjų – moteris ir du jos vaikai – yra šios šalies piliečiai.

Kas atsakingas?

Katalonijos policija pranešė po išpuolio suėmusi du įtariamuosius. Ji tiria šį incidentą kaip teroristinį išpuolį.

Vienas iš įtariamųjų yra Drissas Oukabiras, tačiau pareigūnai apie jį kol kas nepateikė jokios papildomos informacijos.

Katalonijos prezidentas Carlesas Puigdemontas sakė, kad policija be D.Oukabiro suėmė dar vieną įtariamąjį.

„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę dėl ketvirtadienio išpuolio, paskelbė džihadistų veiklą internete stebinti Jungtinių Valstijų organizacija „SITE Intelligence Group“.

Ji citavo su džihadistais siejamą propagandos agentūrą „Amaq“.

Kaip reagavo tarnybos?

Po išpuolio gelbėjimo tarnybos greitai atvyko į įvykio vietą ir ją aptvėrė. Į nelaimės vietą atskubėjo keli greitosios pagalbos ir policijos automobiliai.

Aplink La Ramblo bulvarą buvo uždarytos metro stotys. Pareigūnai žmonėms nurodė nuo nelaimės vietos laikytis atokiau.

Ministras pirmininkas Mariano Rajoy „Twitter“ parašė, kad palaiko ryšį su vietos pareigūnais. Jis nurodė, kad tarnybų prioritetas šiuo metu yra padėti užpuolimo aukoms ir dirbančioms saugumo pajėgoms.

Policija paragino vietos gyventojus likti namuose ir vengti nebūtinų kelionių.

Ankstesnės atakos Ispanijoje

Ispanija susidūrė su didžiausia džihadistų ataka Europoje 2004 metų kovą, kai po traukinių sprogdinimo Madride žuvo 191 žmogus. Atsakomybę už šią ataką prisiėmė grupuotės „Al Qaeda“ įkvėpti ekstremistai.

Užpernai liepą Barselonoje užpuolikas šaudė netoli La Ramblos bulvaro ir taip sužeidė du žmones. Tačiau policija tada nenustatė užpuoliko atakos motyvų, jam pabėgus iš įvykio vietos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų