(Reuters nuotr.)

Teroristinis išpuolis Londone: atsakomybę prisiėmė Islamo valstybė

Teroristinis išpuolis Londone: atsakomybę prisiėmė Islamo valstybė

Džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) prisiėmė atsakomybę už trečiadienį Londono centre prie Didžiosios Britanijos parlamento rūmų įvykdytą teroro aktą. Per išpuolį užpuolikas nužudė tris žmones, tarp jų policininką, ir galiausiai pats buvo nušautas ginkluotų pareigūnų.

Atakos metu vyras nukreipė automobilį į pėsčiuosius ant Vestminsterio tilto, esančio šalia parlamento rūmų. Ten buvo partrenkti keli žmonės, tarp jų trys policininkai, grįžtantys iš vienos ceremonijos. Po to automobilis sudužo netoli parlamento, o vairuotojas, ginkluotas peiliu, tęsė ataką bei mėgino įžengti į parlamentą.

Per šį išpuolį buvo sužeista 40 žmonių, iš jų 29 gydomi ligoninėje. Ketvirtadienį septyni asmenys tebebuvo „kritinės būklės“.

Teroristinę ataką surengęs vyras buvo gimęs Didžiojoje Britanijoje, be to, „prieš kelerius metus“ jo atžvilgiu buvo atliekamas tyrimas dėl smurtinio ekstremizmo, ketvirtadienį pareiškė ministrė pirmininkė Theresa May.

„Šis vyras gimė Britanijoje ir… prieš kelerius metus (žvalgybos tarnyba) MI5 jo atžvilgiu vykdė tyrimą dėl galimo smurtinio ekstremizmo”, — sakė premjerė parlamente. „Pastaruoju metu jis nebuvo žvalgybos tarnybų akiratyje“, — pridūrė ji.

Tą pačią dieną vykdant reidus Londone ir Birmingame, buvo suimti septyni žmonės. „Vykdėme kratas šešiais adresais ir atlikome septynis areštus“, — žurnalistams sakė Britanijos kovos su terorizmu padalinio vadovas Markas Rowley.

Pareigūnai įvardijo parlamentą saugojusį policininką — išpuolio auka tapo 48 metų Keithas Palmeris. Jis buvo vedęs ir turėjo vaikų. K.Palmeris priklausė parlamento apsaugos padaliniui, policijoje dirbo jau 15 metų. Neginkluotam policininkui, kuris buvo nudurtas prie pat įvažiavimo į Parlamento rūmus, solidarumą išreiškė daugybė žmonių iš visos šalies.

Kita iš užpuoliko nužudytų aukų buvo moteris, įžengusi į penktą dešimtį. Pasak Ispanijos diplomatinio šaltinio, jos motina buvo ispanė, tačiau ji pati turėjo Didžiosios Britanijos pilietybę. Žiniasklaida pranešė, kad ši moteris — 43 metų Aysha Frade. Ji turėjo dvi dukras ir dirbo ispanų kalbos mokytoja Londone, nurodė ispanų regioninis laikraštis „Voz de Galicia“.

Trečioji auka buvo vyras, įpusėjęs šeštą dešimtį, bet daugiau apie jį nieko nežinoma.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų