Terasų hidroizoliacijai – ypatingi kokybės reikalavimai

Terasų hidroizoliacijai – ypatingi kokybės reikalavimai

Terasas ir balkonus veikia ne tik svyruojanti temperatūra ir saulė, bet ir lietus, ledas bei sniegas. Todėl čia kokybiškos hidroizoliacijos vaidmuo ypač svarbus. Ir nors visi supranta hidroizoliacijos svarbą, tačiau ne visuomet sugebama tam skirti tinkamą dėmesį. Norint įrengti aukštos kokybės hidroizoliaciją būtina ne tik žinoti darbo metodiką, bet ir naudoti tarpusavyje derančias medžiagas.

Idealiai tinka nestabiliems pagrindams

Šiandien ir statybininkams, ir namus statantiems bei įsirengiantiems šeimininkams labai svarbu darbus atlikti kaip įmanoma greičiau, pasirinkti technologijas, kurias būtų galima įdiegti per kuo trumpesnį laiką. Tad ar įmanoma per dieną įrengti balkono ar terasos hidroizoliaciją ir dar tą pačią dieną išklijuoti ten plyteles?
Bendrovė „Knauf“ tokiems atvejams siūlo hidroizoliacijos sistemą „Knauf Abdichtungs- & Entkopplungsbahn“. Tai plona, lanksti, atspari vandeniui ritininė hidroizoliacija. Ji gaminama polietileno pagrindu su dvipuse polipropileno sluoksnio danga. Specialaus pluošto audinys užtikrina optimalų šios hidroizoliacijos ir sistemai priklausančių sudedamųjų dalių sukibimą.

Hidroizoliacinė danga „Knauf Abdichtungs- & Entkopplungsbahn“ pasižymi ir dar viena ypatybe – ji nepraranda sandarumo, jei pagrindas deformatyvus ar po kurio laiko sutrūkinėja.

„Šią sistemą idealu naudoti ant nestabilaus, blogu sukibimu pasižyminčio, judėti linkusio pagrindo, tokio kaip OSB ar MDP plokštės. Todėl ši hidroizoliacija ypač tinka statant karkasinius namus, kurių paviršiai nėra tokie stabilūs, palyginti, pavyzdžiui, su gelžbetonio konstrukcijomis“, – sako bendrovės „Knauf“ technikas Kastytis Vaseris.

„Knauf Abdichtungs- & Entkopplungsbahn“ reikėtų rinktis ir tada, jeigu balkoną ar terasą planuojama išklijuoti natūralaus akmens ar didelio formato plytelėmis, t. y. danga, jautria skilimams. Šiais atvejais „Knauf Abdichtungs- & Entkopplungsbahn“ hidroizoliacija veikia kaip skiriamasis sluoksnis, kuris perima deformacijas, kad jų neatsirastų viršutiniame apdailos sluoksnyje.

Pranašumas – spartus darbas

Greitai atliekami darbai ir sutaupytas laikas – vieni didžiausių pranašumų naudojant hidroizoliaciją „Knauf Abdichtungs- & Entkopplungsbahn“.

Kai ketinama renovuoti seną pastatą ir terasą išklijuoti plytelėmis, ritininę hidroizoliaciją galima kloti tiesiai ant betono ir klijuoti plyteles. Būna atvejų, kai balkonai ar terasos yra išklotos plytelėmis, bet jos jau susidėvėjusios, aptrupėjusios. Nuimti senas plyteles prireiktų daug pastangų, bet „Knauf Abdichtungs- & Entkopplungsbahn“ kaip skiriamąjį sluoksnį galima pakloti tiesiai ant senų plytelių, o ant viršaus klijuoti naujas plyteles“, – pataria K. Vaseris.

Darbų eiga

Naudojant „Knauf Abdichtungs- & Entkopplungsbahn“ hidroizoliacijos sistemą, pagrindas turi būti švarus, sausas, neišteptas alyva, tepalu ar kitu sukibimui trukdančiu sluoksniu. Nuo pagrindo privalu nuvalyti dulkes, medžiagų ar skysčių likučius. Iš pradžių pagrindą gruntuokite: normaliai įgeriančius pagrindus, pvz., smėlbetonį, – giluminiu gruntu „Knauf Tiefengrund“, o stipriai įgeriančius ar visai neįgeriančius bei medinius pagrindus – „Knauf Spezialhaftgrund“ gruntu. Kai gruntas visiškai išdžiūva, užtepkite ploną „Knauf K6“ plytelių klijų sluoksnį. „Knauf Abdichtungs- & Entkopplungsbahn“ ritininės hidroizoliacijos juostą paklokite ant klijų sluoksnio. Išspauskite oro pūsles ir prispauskite hidroizoliacijos juostą. Klijus visada tepkite tik vienos hidroizoliacijos juostos klojimo vietoje.

Hidroizoliacinių juostų sandūros zonoje užtepkite „Knauf Power-Elast“ hermetiko ir paskirstykite dantytuoju glaistikliu. Gretimą juostą uždėkite ant viršaus, prispauskite ir išlyginkite. Jei juostas klijuojate vieną greta kitos, sandūroje užtepkite „Power-Elast“ hermetiko ir užklijuokite elastingą hidroizoliacinę „Knauf Flächendichtband“ juostą. Jungtys su namo sienomis ir vidiniai bei išoriniai kampai sandarinami „Knauf Flächendichtband“ hidroizoliacine juosta ir atitinkamais „Knauf Dichtecke“ hidroizoliacijos kampais.

Hidroizoliacinė juosta „Knauf Flächendichtband“ klijuojama „Knauf Power-Elast“ hermetiku. Naudojant „Knauf Power-Elast“ hermetiką, ruloninę hidroizoliaciją ir hidroizoliacines juostas galima klijuoti ir tiesiai prie metalinių pagrindų, tokių kaip nulašėjimo profilis.

Praėjus 3 džiūvimo valandoms, plyteles galima kloti naudojant būtent jų rūšiai ir dydžiui tinkamus „Knauf“ klijus. Plytelės klijuojamos kombinuotu metodu, t. y. klijais dengiant ir pagrindą, ir pačią plytelę. Taip užtikrinama, kad prikibtų visas plotas ir nesusiformuotų tuščių ertmių.

„Knauf Abdichtungs- & Entkopplungsbahn“ pranašumai:

  • paruošta naudoti ir paprastai dengiama;
  • greita darbų eiga;
  • nelaidi vandeniui ir elastinga;
  • dengia plyšius iki 1,5 mm;
  • atspari šarmams ir senėjimui;
  • atlieka skiriamojo sluoksnio funkciją, tad plytelių danga išlieka saugi ir dengiant ją ant deformatyvaus pagrindo.

Jei norite pasikonsultuoti ar parinkti medžiagas, skambinkite į „Knauf“ informacijos centrą tel. +370 5 213 2222 arba rašykite adresu info@knauf.lt.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų