Gamintojų fotografija. Lovos staliukas „Angle“

Svarbi smulkmena: kaip išsirinkti lovos staliuką?

Svarbi smulkmena: kaip išsirinkti lovos staliuką?

Lovos staliukas – mažas, tačiau be galo funkcionalus ir reikalingas miegamojo baldas, be kurio tiesiog neįsivaizduojame šios poilsio erdvės. Patarimais, kaip išsirinkti tokį baldą iš gausybės siūlomų ir pritaikyti namuose, dalijasi interjero dizainerė Monika Juknienė.

Labiau minimalistinio ir dailaus baldo nei pakabinamas staliukas nėra. Jis visuomet aktualus, praktiškas ir funkcionalus, nes turime ir vietos daiktams pasidėti, ir laisvas grindis. Rudų ir pilkų atspalvių gama gali atrodyti pernelyg paprasta, bet ji gyvybinga ir jausminga, kai priderinama matinė aukso spalva. Šitaip sukuriama moderni ir graži erdvė. Atsipalaiduoti ypač lengva ramioje aplinkoje, kurios vaizdas švelnus ir jaukus. Ryškias spalvas kompensuos skirtingų tekstūrų daiktai: medinė siena ir grindys, odinė lova ir lininė patalynė.

Gamintojų fotografija

Lovos staliukas SUNSET
Gamintojas BAXTER
Kaina derinama individualiai
Salonas ISTO

Miegamojo baldų pasirinkimą dažnai lemia emocijos. Tikras miegalius gali drąsiai rinktis tamsias sienas. Jei mėgstate keltis anksti, reikalingos yra šviesios, švelnios ir džiaugsmingos spalvos, kurios maloniai žadins kas rytą. Gyvi, ryškūs spalvoti keraminiai staliukai irgi suteiks energijos ir bus originalūs. Jie puikiai atrodys ir tamsių sienų fone. Kaip vakarinė suknelė dažniausiai yra blizgi, ryški ir puikiai dera su tamsiais vakaro tonais, taip ir blizgūs staliukai tiks miegamajame ir skleis paslaptingą, pasakišką, dramatišką nuotaiką.

Gamintojų fotografija

Lovos staliukas OILY SPIKES
Gamintojas POLS POTTEN
145 Eur
Salonas STUDIO SANGUINICO

Stikliniai staliukai tenkina subtilius estetinius šeimininkų poreikius. Kadangi dizainas minimalus, jie tiks bet kokiame – tiek skandinaviškame, tiek šiuolaikiniame – interjere. Kuo paprastesnio dizaino daiktas, tuo jis yra universalesnis, labiau pritaikomas, nes išnyksta erdvėje ir tampa nematomas, nors visada madingas. Tamsių, sodrių spalvų kambariuose stikliniai staliukai atrodys prabangesni ir įmantresni.

Gamintojų fotografija

Lovos staliukas THIN BLACK TABLE
Gamintojas CAPPELLINI
Nuo 1 085 Eur
Salonas IDN HOME

Kurdami interjerą norime, kad darbo vieta būtų įkvepianti, organizuota ir skatintų produktyvų darbą, o prieškambaris – svetingas ir kviečiantis užeiti į svečius. Miegamasis dažnai yra romantiškiausia namų vieta. Tokią nuotaiką sukurti padės tamsios šilko, veliūro užuolaidos, gėlių motyvai baldų apmušaluose, tapetuose ir užuolaidose. Prie šios kompanijos puikiai tinka marmuro detalių turintys staliukai. Marmuras simbolizuoja prabangą ir solidumą, o šį įspūdį sustiprins pilka asfalto ar žalia miško spalva dažytos sienos. Labai svarbu gerai suprojektuoti miegamojo apšvietimą, o kiekvienam šviestuvui siūloma pasirinkti šviesos ryškumo reguliatorių. Ryški šviesa dažnai sužadina ypatingą nuotaiką. Ji turėtų būti švelni ir geriau, kad sklistų iš kuo žemesnės vietos. Pavyzdžiui, nedidelis šviestuvas gali būti pastatytas ant žemės.

Gamintojų fotografija

Lovos staliukas TAY
Gamintojas FLEXFORM
Nuo 2 233 Eur
Salonas IDN HOME

Jei norime, kad miegas būtų saldus kaip tikroje sapnų karalystėje, jis turi būti ramus ir saugus. Tokią būseną sukelia komfortiška aplinka. Blyškus pilkas miegamojo fonas yra klasikinis variantas. Pagyvintas rudais akcentais jis sušyla ir pasidaro dar mielesnis. Prie pilkos dera beveik visos spalvos, todėl miegamojo nuotaiką ateityje galima pakeisti. Tiks skirtingi mėlyni atspalviai, raudona, juoda ir alyvų žalia. Metalas nėra šilta medžiaga, todėl jo patarčiau naudoti kuo mažiau. Užtenka vieno metalinio staliuko šalia lovos. Kuriant interjerą reikėtų kuo mažiau paisyti aplinkos, pasikliauti savo skoniu ir rinktis tai, kas patinka ir kokybiška. Autentiškumas yra labai graži asmenybės savybė, kuri rodo, kad tai – tikra ir įdomu. Be abejo, skonį reikia lavinti. Tai ilgas nuolatinis procesas. Dizaineris Tomas Fordas sako, kad gerai rengtis yra gero išsiauklėjimo požymis. Tą patį galima pasakyti apie interjerą, nes jis parodo šeimininko supratimą ir skonį.

Gamintojų fotografija

Lovos staliukas JEWEL
Gamintojas LOUISE ROE COPENHAGEN
Nuo 618 Eur
Salonas 4 URBAN SOUL

Hanso Kristiano Anderseno pasakos herojė pajuto žirnį net per 20 čiužinių ir 20 pūkinių antklodžių. Taip princas atpažino tikrąją karalaitę. Kurdami namus siekiame, kad jie būtų patogūs, pilni meilės ir grožio. Kaip svarbu rūpintis ir mėgautis gražiąja gyvenimo puse, mane išmokė senelė, kuri man buvo vienas svarbiausių žmonių. Vienas iš būdų gyvenimą padaryti mielą yra gebėti suprasti, pajausti ir atsisakyti to, kas netinka, trukdo, ir pasilikti tai, kas svarbu ir teikia pasitenkinimą. Tik tai, kas brangu, turime laikyti arti savęs. Ant staliuko-slėptuvės šalia lovos pasidedame skaitomą knygą ar daiktą, kuris tinka ritualui prieš miegą ir kurį pamačius apima ramybė, o visa kita tegul slepiasi ir netrikdo ramybės.

Gamintojų fotografija

Lovos staliukas CIDORI
Gamintojas SANGIACOMO
Nuo 440 Eur
Salonas IDN HOME

Nešiojami staliukai atlieka keletą funkcijų: naudojami kaip žurnaliniai, pastatomi šonuose ir šalia lovos. Kai keičiame daiktų vietą namuose, erdvė atsinaujina ir tampa šviežia, o kitur pastatytieji atrodo visiškai kitaip dėl pasikeitusio apšvietimo, naujos aplinkos ir spalvų. Šie staliukai lengvi, nedideli, lengvai transportuojami. Miegamajame svarbus lengvumas, nes tuomet jis atrodo erdvesnis. Svarbu prisiminti, kad simetrija kuriama poruojant daiktus, todėl vertėtų pasirinkti du vienodus staliukus, du pastatomus ar sieninius šviestuvus šalia lovos, netgi tų pačių matmenų meno kūrinius. Tokiu būdu išlaikome pusiausvyrą ir harmoniją.

Gamintojų fotografija

Lovos staliukas ASCANIO
Gamintojas FLEXFORM
Nuo 2 360 Eur
Salonas IDN HOME

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų