(Reuters nuotr.)

Suomijoje įvykdytas išpuolis tiriamas kaip teroro ataka

Suomijoje įvykdytas išpuolis tiriamas kaip teroro ataka

Suomijos policija šeštadienį paskelbė, kad ankstesnę dieną įvykdytas išpuolis pietiniame Turku mieste, per kurį du žmonės buvo nudurti ir dar keli sužeisti, dabar tiriamas kaip teroro ataka.

Be to, pareigūnai paskelbė, kad pagrindinis įtariamasis, kuris per šį incidentą buvo pašautas ir suimtas, yra 18-metis Maroko pilietis.

„Šis nusikaltimas buvo tiriamas kaip nužudymas, bet naktį gavome papildomos informacijos, rodančios, kad ši nusikalstama veikla yra teroristiniai nužudymai. Įtariamojo tapatybė policijai žinoma. Jis yra 18-metis Maroko pilietis“, – sakoma policijos pranešime.

Policija pašovė ir sužeidė peiliu ginkluotą įtariamąjį penktadienį ir suėmė jį kelios minutės po Turku turgaus aikštėje įvykdyto išpuolio. Policija šeštadienį paskelbė, kad sužeistųjų per išpuolį skaičius padidėjo nuo šešių iki aštuonių.

„Atlikome kratą, ir dabar iš viso suimti šeši asmenys, pagrindinis įtariamasis ir dar penki kiti įtariamieji“, – AFP sakė Nacionalinio tyrimų biuro vyresnysis detektyvas Markusas Laine’as.

„Aiškinamės koks šių penkių asmenų vaidmuo, bet nesame tikri, ar jie kaip nors susiję su išpuoliu. Apklausime juos ir tada galėsime jums pasakyti daugiau. Jie palaikė ryšius su pagrindiniu įtariamuoju“, – sakė M.Laine.

Pagrindinis įtariamasis gydomas intensyvios terapijos skyriuje ligoninėje, jam peršauta šlaunis.

Pagrindinis įtariamasis gydomas intensyvios terapijos skyriuje ligoninėje, jam peršauta šlaunis.

Suomijos žiniasklaida praneša, kad, policijos nuomone, užpuolikas aukas rinkosi atsitiktinai, tačiau M.Laine to nepatvirtino.

Išpuolis įvyko judriame rajone, pačiame šio Suomijos uostamiesčio centre, apie 16 val. vietos (ir Lietuvos) laiku.

Nors saugumo pajėgos „Twitter“ rašė, kad policija „ieško kitų galimų įtariamųjų“, policija žurnalistams sakė, kad veikiausiai buvo tik vienas užpuolikas.

Turku, esančio maždaug už 140 kilometrų nuo sostinės Helsinkio, centrinė dalis buvo skubiai užtverta, uždarytos parduotuvės ir restoranai. Vis dėlto po kelių valandų teritorija buvo vėl atidaryta.

Po išpuolio visoje šalyje padidintas policijos parengties reaguoti į išpuolius lygis. Padidinta saugumo parengtis oro uostuose ir traukinių sotyse, į gatves pasiųsta daugiau patruliuojančių policijos pareigūnų.

Birželį Suomijos žvalgybos ir saugumo agentūra „Supo“ padidino šalies terorizmo pavojaus lygį nuo „žemo“ iki „padidėjusio“. Šis lygis yra antras iš keturių pagal naują pavojaus vertinimo skalę.

Tada agentūra sakė mananti, kad yra padidėjusi džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) išpuolių tikimybė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų