(Reuters nuotr.)

Suimtas įtariamasis dėl išpuolio Stokholme

Suimtas įtariamasis dėl išpuolio Stokholme

Švedijos policija šeštadienį pranešė, kad vyras, suimtas dėl „įtariamo teroristinio nusikaltimo“, galbūt yra vairuotojas, ankstesnę dieną nukreipęs sunkvežimį į žmonių minią prie gausiai lankomo Stokholmo prekybos centro.

„Įtariame, kad suimtas vyras yra užpuolikas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Stokholmo policijos atstovas Larsas Bystromas.

Per penktadienį įvykdytą ataką žuvo keturi žmonės, dar 15 buvo sužeisti, iš jų devyni – sunkiai.

Policija anksčiau penktadienį nurodė po atakos sulaikiusi vyrą, kurio išvaizda „atitiko aprašymą“ pagal išplatintą įtariamojo nuotrauką. Nuotraukoje matomas tamsų džemperį su gobtuvu ir karišką žalią striukę vilkintis vyras.

Pasak L.Bystromo, suimtasis „gali būti tas pats asmuo, matomas toje nuotraukoje“.

Kaip rašo dienraštis „Aftonbladet“, šis 39 metų uzbekų kilmės vyras yra džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) šalininkas.

Jeigu šis incidentas bus pripažintas teroro ataka, jis bus pirmasis Švedijoje žmonių gyvybių nusinešęs tokio pobūdžio išpuolis.

Pavogtas alumi prekiaujančios bendrovės sunkvežimis prieš 15 val. vietos (16 val. Lietuvos) laiku rėžesi į žmones ir prekybos centro „Ahlens“ pastatą Karalienės bulvare, kuris yra didžiausia pėsčiųjų gatvė mieste, virš Stokholmo centrinės metropoliteno stoties.

„Švedijoje įvykdyta ataka. Viskas rodo, kad tai yra teroro ataka“, – po išpuolio pareiškė ministras pirmininkas Stefanas Lofvenas.

Vyriausybės vadovas taip pat sakė nurodęs sustiprinti šalies sienų apsaugą.

„Teroristai nori, kad bijotume, kad pradėtume kitaip elgtis, kad nebegyventume normaliai – tačiau darysim būtent tai. Taigi, teroristai niekada neįveiks Švedijos, niekada“, – pabrėžė jis.

Penktadienio išpuolis papildė virtinę Europoje neseniai įvykdytų panašių atakų, kai užpuolikai į žmones nukreipdavo automobilius. Tokių incidentų buvo Londone, Berlyne ir Prancūzijos pietiniame Nicos mieste.

Kruviniausias iš jų buvo išpuolis Nicoje, įvykdytas liepos 14-ąją, Prancūzijai minint Bastilijos paėmimo dieną. Tąsyk vyras rėžėsi sunkvežimiu į pajūrio krantinėje fejerverkų pasižiūrėti susirinkusią minią ir nužudė 86 žmones.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų