Vilniaus „Žalgiris“. (BNS nuotr.)

Sostinės krepšinio ir futbolo klubams – po pusę milijono iš miesto

Sostinės krepšinio ir futbolo klubams – po pusę milijono iš miesto

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį nusprendė „Lietuvos ryto“ krepšinio klubui ir „Žalgirio“ futbolo klubui skirti po 500 tūkstančių eurų.

„Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pasiūlymas (…) skirti iš viso 1 mln. eurų dviem sporto klubams: dotaciją viešajai įstaigai „Krepšinio rytas“ 500 tūkst. eurų krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ finansavimui ir antras siūlymas – (…) dotacija viešajai įstaigai „Žalgiris“ – 500 tūkst. eurų taip pat papildomai skirti futbolo klubo „Žalgiris“ finansavimui“, – tarybai siūlymą pristatė savivaldybės administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė.

Tačiau klubams iškelta sąlyga – taryba pritarė siūlymui prieš skiriant lėšas padidinti savivaldybės dalį abiejuose klubuose iki dviejų penktadalių bei pakeisti jų nuostatus taip, kad sprendimai dėl klubų veiklos turėtų būti svarstomi taryboje.

„Tik įvykdžius šį sprendimą, pinigai būtų jau išmokėti“, – pristatydamas siūlymą kalbėjo Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) lyderis Artūras Zuokas.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius nebuvo linkęs palaikyti A.Zuoko siūlymo, teigdamas, kad iškeltos sąlygos gali apsunkinti pinigų perdavimą, o klubams nepritarus pakeitimams, parama taip ir liktų nepaskirta.

Kam labiau reikia paramos?

Siūlymui didinti finansavimą sporto klubams priešinosi dalis tarybos narių, teigdami, kad šias lėšas reikėtų skirti kultūrinėms ar visuomeninėms organizacijoms ar vaikų švietimui.

Siūlymui didinti finansavimą sporto klubams priešinosi dalis tarybos narių, teigdami, kad šias lėšas reikėtų skirti kultūrinėms ar visuomeninėms organizacijoms ar vaikų švietimui.

„Krepšinis, futbolas yra iš tų religijos dalykų, kur širdis norėtų ir dažnai nutildytų ir proto argumentus, tačiau reikėtų savęs paklausti, ar tinkamu būdu šitos lėšos dabar yra siūlomos skirti? Neabejojame, kad poreikiai yra ir tos lėšos būtų panaudotos tinkamai, tačiau reikėtų normalia tvarka pateikti argumentus, pateikti priežastis – kodėl, kas už tas lėšas būtų daroma. Todėl šiandien aš tikrai nematau galimybių palaikyti“, – kalbėjo liberalų frakcijos narys Vaidotas Ilgius.

Siūlymo šalininkai teigė, kad sporto klubų klausimas neturėtų būti priešinamas su kitomis sritimis ir pabrėžė, kad miestas yra pajėgus investuoti į savo komandas, siekdamas, kad jos taptų geresnės.

„Sako, kad atimsime iš miesto tvarkymo – taip nėra, dalis tos sumos yra sutaupyta iš nepanaudotų europinių projektų kofinansavimo. Taip pat bandė priešinti čia kultūrą ir sportą – nemačiau nė vieno pasiūlymo iš kultūros komiteto, kam šiame perskirstyme būtų galima skirti lėšų. Kartais idėjų trūkumas yra pridengiamas iš principo balsuojant prieš kitų pasiūlymus“, – kalbėjo konservatorius Adomas Bužinskas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų