(BNS nuotr.)

Socialdemokratų maištininkai spręs dilemą – išeiti ar būti išmestiems

Socialdemokratų maištininkai spręs dilemą – išeiti ar būti išmestiems

Maištaujantys Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Seimo nariai pirmadienį susirinko tartis dėl tolesnės savo pozicijos. Nors oficialaus sutarimo nepasiekta, paaiškėjo, kad parlamentarai svarsto trauktis iš partijos, tačiau ne iš koalicijos.

„Mes pasikeitėme nuomonėmis, kol kas nėra pozicijos, frakcija šiandien nesirinko, posėdis tik rytoj, ir tada gal bus aiškesnė pozicija“, – po kelių socialdemokratų susitikimo pas Seimo vicepirmininką Gediminą Kirkilą žurnalistams sakė Irena Šiaulienė.

Anot jos, šiuo metu sprendžiamas klausimas, ar patiems išeiti iš partijos, ar laukti tarybos sprendimo.

Bet kokiu atveju Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos maištininkai atiduoti neketina – anot I.Šiaulienės, nesutinkantys bendradarbiauti su „valstiečiais“ jų kolegos patys turi priimti sprendimus dėl likimo šioje frakcijoje.

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos maištininkai atiduoti neketina – anot I.Šiaulienės, nesutinkantys bendradarbiauti su „valstiečiais“ jų kolegos patys turi priimti sprendimus dėl likimo šioje frakcijoje.

„Variantai įvairūs galimi, bet neapsispręsta – ar išeiti, ar laukti, kol išmes“, – apie svarstomus variantus sakė I.Šiaulienė.

„Mes frakciją turime, pasirašyta deklaracija su kita frakcija, ji galioja, ir dėl to nediskutuojame. Pavadinimas (lieka) lygiai taip pat, nesvarbu, kad mus pašalino, mes laikome save socialdemokratais savo esme ir šiai partijai esame atidavę po tris dešimtmečius“, – į klausimą, kaip bus su LSDP frakcija Seime, atsakė I.Šiaulienė.

Etikos sargai siūlo šalinti

LSDP Etikos ir procedūrų komisija šeštadienį pasiūlė šalinti iš partijos dešimt Seimo narių, nepaklususių tarybos sprendimui trauktis iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“.

„Komisija, apsvarsčiusi frakcijos narių, kurie yra ir partijos nariai, elgesį, konstatavo, kad LSDP statutas buvo pažeistas, ir priėmė sprendimą siūlyti LSDP tarybai šalinti šiuos narius iš partijos. Sprendimas priimtas dėl visų dešimties LSDP narių, kurie išreiškė palaikymą iniciatyvai sudaryti frakcijų koaliciją“, – žurnalistams sakė LSDP Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Vainius Šarmavičius.

Prieš partijos tarybos valią rugsėjo pabaigoje devyni Seimo socialdemokratai balsavo už tai, kad būtų tęsiamas bendradarbiavimas su „valstiečiais“, tai Juozas Bernatonis, Antanas Vinkus, Artūras Skardžius, Irena Šiaulienė, Rimantė Šalaševičiūtė, Algirdas Butkevičius, Rimantas Sinkevičius, Andrius Palionis, Gediminas Kirkilas. Keturi – Rasa Budbergytė, Raminta Popovienė, Algirdas Sysas ir Juozas Olekas – buvo prieš. Julius Sabatauskas susilaikė, o dar trys Seimo socialdemokratai posėdyje nedalyvavo. Iš partijos siūloma šalinti ir Mindaugą Bastį, jis pasirašė susitarimą dėl frakcijų koalicijos, bet nedalyvavo balsavime dėl tokio sprendimo.

Parlamentarai, kurių elgesį šeštadienį svarstė Etikos komisija, buvo kviesti į posėdį, tačiau nė vienas iš jų neatvyko. Savo raštu pateiktuose paaiškinimuose Etikos komisijai socialdemokratai ginčija LSDP tarybos sprendimo pasitraukti į opoziciją teisėtumą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama. 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų