Aktorė G. Latvėnaitė debiutuoja monospektaklyje. (Lauros Vansevičienės nuotr.)

Skyrybos ir kiti „Dvasiniai reikalai“

Skyrybos ir kiti „Dvasiniai reikalai“

Vilniaus mažasis teatras (VMT) šią savaitę ruošiasi spektaklio „Dvasiniai reikalai“ premjerai. Tai – ne tik pirmasis spektaklis VMT pagal Ingmaro Bergmano kūrybą: aktorė Gintarė Latvėnaitė pirmą kartą ruošia vaidmenį monospektaklyje.

„Jokia įprastinė nelaimės forma:  nei liga, nei ekonominis nuosmukis ar tarnybinė nesėkmė, pasąmonėj nepalieka tokio baisaus ir gilaus rando kaip skyrybos. Jos tiesiogiai paliečia įvairiausių baimų  ištakas ir jas pažadina. Jos vienu smūgiu įsminga taip giliai, kad gilesnės žaizdos gyvenime jau niekas padaryti negali“. Ši vokiečių scenaristo Boto Štrauso mintis taikliai apibūdina Kirilo Glušajevo premjerą.

Naujausiame spektaklyje „Dvasiniai reikalai“ pagrindinė herojė Viktorija Egerman žengia  į amžiaus vidurio krizės lauką,  kuriame pradeda kilti klausimai: kas aš esu, ką aš darau, ar aš esu čia, gal jau laikas man pradėti daryti tai, ką noriu?  Kokie mano norai iš tikrųjų?

Pasak režisieriaus, tiek pati spektaklio herojė, tiek pagrindinį vaidmenį kurianti aktorė naujai įvertina nueitą kelią, pergalvoja ir perkainoja vertybes. „Spektaklis „Dvasiniai reikalai“ skirtas žmonėms, kurie smalsūs ir atidūs sau,  artimiesiems, kurie pasiilgę scenoje susitikimo su aktore. Moterimi, panašia į save“, – teigia K. Glušajevas.

Savo ruožtu G. Latvėnaitė teigia, kad monospektaklyje keliami klausimai aktualūs ne tik moterims: „Šiame spektaklyje vyrams gali būti įdomu pažinti moterį, o pažinus moterį, pažinti save.“

Spektaklio pagal I. Bergmaną premjera VMT spalio 20 ir 21 d.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų