(Žygimantas Gedvila nuotr.)

A. Skardžiaus pateikti siūlymai bus tiriami Seimo Antikorupcijos komisijoje

A. Skardžiaus pateikti siūlymai bus tiriami Seimo Antikorupcijos komisijoje

Žiniasklaidoje atsiradus pranešimams dėl Energetikos komisijos nario socialdemokrato Artūro Skardžiaus atstovavimo vėjo energetikų interesams, klausimo imsis Seimo Antikorupcijos komisija. Valstiečių ir žaliųjų frakcijos Seime seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad ši tyrimas reikalingas pirmiausia pačiam parlamentarui.

„Antikorupcijos komisija tirs, o po to žiūrėsime į išvadas, ar tada gali būti reikalinga steigti specialią komisiją. (…) Ji turi ištirti faktus, kurie yra dabar paviešinti“, – ketvirtadienį Seime sakė parlamento vadovas Viktoras Pranckietis.

Antikorupcijos komisijos pirmininkas liberalas Vitalijus Gailius žurnalistams patvirtino, kad ketina peržiūrėti A.Skardžiaus teisėkūros iniciatyvas.

„Mano požiūriu, reikėtų įvertinti teisės aktus, ar nebuvo teikiami teisės aktai, naudingi juridiniam asmeniui, kuris yra deklaruotas ir su kuriuo sudaryta sutartis. Tada mes turėtume spręsti, ar nėra piktnaudžiavimo požymių, ar nėra viešųjų ir privačių interesų konflikto“, – teigė V.Gailius.

Anot jo, dėl viešai paskelbtų duomenų turėtų pasisakyti ir teisėsauga.

Svarstys ir vertins

Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė manąs, kad žiniasklaidoje paskelbta informacija reikalauja tyrimo.

„Prielaidos padarytos pakankamai rimtos, kad Seimo narys, dirbdamas Seime, atstovauja vienos iš grupių interesams. Jei tai susiję su įstatymų priėmimu ar nepriėmimu, tai nėra normalu, ir reikėtų atsakyti į klausimus, taip yra ar ne“, – teigė jis.

Prielaidos padarytos pakankamai rimtos, kad Seimo narys, dirbdamas Seime, atstovauja vienos iš grupių interesams.

Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Andrius Palionis pranešė, kad frakcija kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją, jog ši įvertintų A.Skardžiaus teiktus įstatymų projektus, o šeštadienį A.Skardžių svarstys Socialdemokratų partijos Etikos ir procedūrų komisija.

„Pats praėjusią kadenciją buvau Energetikos komisijos nariu, A.Skardžių iš kompetencijos pusės vertinu kaip kompetentingą energetikos srityje. Dėl jo registruotų įstatymų projektų irgi galiu patvirtinti, kad jie buvo dėl viešojo intereso gynimo“, – kalbėjo A.Palionis.

Reikalingas pačiam

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis tvirtina, kad tyrimas dėl socialdemokrato Artūro Skardžiaus ryšių su vėjo energetikais pirmiausiai yra reikalingas pačiam parlamentarui.

„Labiausiai to tyrimo reikia pačiam A.Skardžiui, nes kuo greičiau nusiimtų ta abejonė, nes opozicija dieną naktį kartos tą patį ir tą patį. Nesvarbu, ar tu esi kuo nors kaltas, bet jeigu nebus padėtas taškas, tai nesibaigs“, – BNS ketvirtadienį sakė politikas.

Labiausiai to tyrimo reikia pačiam A.Skardžiui, nes kuo greičiau nusiimtų ta abejonė, nes opozicija dieną naktį kartos tą patį ir tą patį.

„Žinant, kaip dirba šioje kadencijoje opozicija, aš jam tikrai nepavydžiu“, – pridūrė jis.

R.Karbauskis teigė sutinkantis „su premjero pozicija šia prasme, kad turi būti išsiaiškinta ir turi būti atsakyta į klausimus“.

Jaučia palaikymą

A.Skardžius ketvirtadienį tvirtino esąs už Seimo Antikorupcijos komisijos tyrimą.

„Mano iniciatyva buvo kreiptis į Antikorupcijos komisiją, kad būtų išsiaiškinta, ar aš esu pateikęs nors vieną proteguojantį projektą, ar priešingai – mano visi projektai buvo ginantys viešąjį interesą, kad būtų sumažinta našta vartotojams, kad būtų sumažintos remiamos saulės kvotos, sumažintos biokuro ir biodujų remiamos kvotos. Taip pat neleisti be konkurso patekti įmonėms į Baltijos jūrą“, – tikino parlamentaras.

„Visą laiką atstovavau tik viešajam interesui, todėl kaltinimai nepagrįsti, siekiant visai kitų tikslų“, – tvirtino jis.

A.Skardžius sakė jaučiantis ir partijos, ir frakcijos paramą, todėl neketinąs iš niekur trauktis.

Jeigu aš būčiau kaltas, seniai būčiau sėdėjęs po stalu palindęs, suglaudęs ausytes.

„Jeigu aš būčiau kaltas, seniai būčiau sėdėjęs po stalu palindęs, suglaudęs ausytes. Esu puolamas už mano aktyvią veiklą, už viešojo intereso atstovavimą“, – sakė jis.

Kaltinimus neigia

Naujienų portalas 15min.lt trečiadienį pranešė, kad parlamentaro A.Skardžiaus šeima gauna pajamų iš vėjo energetikos vystytojų.

17-os 2,3 megavato galios jėgainių parką Šilutės rajone, Čiūtelių kaime valdo 2005-aisiais „Lietuvos energijos“ skelbtą konkursą laimėjusi „Naujoji energija“, ji šiuo metu nuomojasi sklypus iš bendrovės „Renovacijos partneriai“. Pastaroji bendrovė žemę nuomojasi iš vietos gyventojų, įskaitant ir A.Skardžiaus šeimą. Per metus už beveik 27 hektarų sklypo nuomą politikui mokami 24 tūkst. eurų.

Portalo teigimu, A.Skardžiaus gaunama suma už žemės nuomą verslininkams yra 12-28 kartus didesnė, nei mokama greta esančių sklypų savininkams.

Anot 15min.lt, visų veikiančių bendrovių – „Naujosios energijos“, „Energijos versmės“ ir „Renovacijos partnerių“ – akcininkai ir steigėjai yra tie patys: Nijolė Butovskienė, Dainius Jurėnas, Romualdas Patalavičius arba jų šeimos nariai ir jų įmonės. „Energijos versmei“ nuo 2009-ųjų vadovauja Tadas Navickas. Visi šie asmenys, išskyrus D.Butovskienę, 2009-ųjų liepą dalyvavo įkuriant Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos asociaciją (LAIEA). Jai vadovauti buvo paskirtas 2008-2012 kadenciją į Seimą nepatekęs A.Skardžius.

Parlamentaras tikina, kad jo veikla Seime niekaip nesikerta su iš vėjo jėgainių vystytojų per tarpininkus gaunamomis pajamomis, nes jis tik nuomoja žemę.

Portalas nurodo, kad nuo 2012 metų A.Skardžius dalyvavo Seime rengiant mažiausiai penkis teisės aktus, susijusius su elektros energija ir atsinaujinančiais ištekliais, pateikė mažiausiai aštuonis pasiūlymus, susijusius su šia sritimi.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų