Įmonės archyvo nuotr.

SINIAT sprendimai garsui izoliuoti

SINIAT sprendimai garsui izoliuoti

A, A+ ar A++ klasės pastatai turi užtikrinti ne tik energinį naudingumą ir gerą mikroklimatą. Tokiuose pastatuose ne mažiau svarbus yra akustinis komfortas ir geras garso izoliavimas. Visgi ne visi statytojai tinkamai sprendžia šią problemą – vieni taupydami, o kiti dėl nežinojimo. Atlikti tyrimai rodo, kad gyvendami daugiabučiuose namuose žmonės viena svarbiausių būsto savybių įvardija gerą garso izoliavimą.

Pertvarų funkcija – ne viena

Šiuolaikiniai pastatai turi atitikti aukščiausio lygio saugumo, komforto, patogios ir racionalios eksploatacijos reikalavimus. Sausosios statybos sprendimai – gipskartonio sistemos – yra naudojami visuose naujos statybos ar modernizuojamuose pastatuose. Gipso kartono sistemos dažniausiai naudojamos patalpų vidaus pertvaroms montuoti. O šių pertvarų pagrindinė paskirtis – ne vien atskirti patalpas vieną nuo kitos, bet ir izoliuoti garso sklidimą.

Kokybiškai izoliuotos, atskirtos patalpos suteikia laisvę kurti, didina darbo efektyvumą dėl suteikiamo komforto. Būtina rinktis saugius, sertifikuotus sprendimus, kuriems taikomi griežti reikalavimai atsparumo ugniai, akustinių verčių, apkrovų atžvilgiu.

Tokius sprendimus siūlo įmonė SINIAT, pirmoji Baltijos šalių rinkai pateikusi aukšto lygio sertifikuotų sistemų dokumentaciją (sistemų deklaracijos su CE ženklinimu). Belgams priklausanti įmonė SINIAT yra sertifikuotų kokybiškų gipskartonio sisteminių sprendimų įvairios paskirties pastatams gamintoja, siūlanti platų tokių sprendimų spektrą ne vien Europoje, bet ir Lietuvoje.

Pasižymi universalumu

Norint užtikrinti pertvarų garso izoliavimo patikimumą, sertifikuotas pertvarų sistemas vertėtų projektuoti numatant „SINIAT Tyli“ (tipas DFH1IR) gipskartonio plokščių panaudojimą. Šios plokštės ypač atsparios mechaniniams pažeidimams. Ir ne tik. Jos yra didelio tankio – taip garantuojama labai aukšta garso izoliacija.

„SINIAT Tyli“ plokštės taip pat pasižymi labai aukštais atsparumo ugniai (R)EI120 parametrais ir yra atsparesnės drėgmei nei tipinės gipskartonio plokštės.

Įmonės archyvo nuotr.

„SINIAT Tyli“ plokštės yra universalios, todėl statybos metu naudojant tik tokio tipo plokštes, statytojui nereikia galvoti, kur kokio tipo plokštes montuoti – taip išvengiama klaidų.

Hibridinė SINIAT siena

SINIAT „Nida Siena 210D75/Tyli“ (R)EI = 120, Rw = 67 dB, H = 6060 mm (bendras sienos storis galimas nuo 210 mm iki 700 mm). Naudojant SINIAT profilių karkaso sistemą C100, analogiška sistema turėtų Rw = 70 dB garso izoliavimą ir didesnį mechaninį patvarumą esant apkrovoms. Tokios pertvaros puikiai tinka atskirti ir suformuoti patalpas, kuriose reikia geriau slopinti triukšmą.

Labai dažnai klausiama, ar galima sumontuoti pertvarą, kuri būtų plona, nebrangi, tačiau puikiai izoliuotų garsą ir būtų atspari mechaniniams pažeidimams. SINIAT asortimente toks sprendimas taip pat yra. Jis tinkamas naudoti individualiuose namuose ar įrengiant butus daugiabučiuose. Minėtas sprendimas – tai sertifikuota sistema „SINIAT Nida“, kitaip vadinama hibridine siena, nes ją montuojant naudojamos skirtingo tipo gipskartonio plokštės. Šis sprendimas aktualus ir šeimoms, auginančioms mažamečius vaikus, nes išorinis tokios sienos sluoksnis yra iš ypač smūgiams atsparios plokštės „SINIAT Nida Tyli“ (tipas DFH1IR).

Nors tokios SINIAT pertvaros bendras storis tik 100 mm, tačiau tai yra patvari ir puikiai garsą izoliuojanti atitvara, nes formuojama naudojant smūgiams atsparią apdailą. Todėl SINIAT „Nida Siena 100A50/Expert + Tyli“ parametrai: Rw = 58 dB, H = 4500 mm, EI = 60.
SINIAT sertifikuotas sistemas ir SINIAT BIM rasite: https://www.siniat.lt/lt-lt/ziniu-centras.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų