„Knauf“ nuotr.

Šiltas, švarus ir estetiškas fasadas

Šiltas, švarus ir estetiškas fasadas

Nors galutinė fasado apdaila neretai laikoma mažiau svarbia nei jo termoizoliacijos ir sandarumo kokybė, ant sienų įsiveisęs pelėsis, susikaupę suodžiai ar dulkės, atsiradę įtrūkiai aiškiai rodo, kad fasado apdailą, o ilgainiui ir po juo esančias šiltinamąsias bei kitas medžiagas neigiamai veikia aplinkos sąlygos: drėgmė, UV spinduliai, augalija, žmogaus veiklos sukeliama tarša.

Mūsų šalies oro sąlygomis garantuoti, kad pastato išorės apdailos medžiagos savo kokybines savybes ir estetinį vaizdą išlaikys kelerius ar net keliolika metų, gali retas gamintojas. Fasado pažeidžiamumas priklauso nuo jo paviršiaus struktūros ir net vietos, kurioje stove pastatas. Todėl išorės apdailos medžiagos turi būti tinkamos konkrečiai aplinkai ir atsparios pastatą veikiančioms aplinkos sąlygoms.

Kova su mikroorganizmais

Vienas matomiausių fasado pažeidimų – žalias dumblių, pelėsių ar kitų mikroorganizmų „kilimas“. Esminė šių žalingų mikroorganizmų plitimo sąlyga – nuolatinė drėgmė sukelta tam tikrų oro sąlygų, gausios augalijos, netoliese esančių vandens telkinių, kurie sukuria labai palankias sąlygas nepageidaujamų mikroorganizmų dauginimuisi.

Šiuo metu itin populiarus akrilinis tinkas, mėgstamas dėl nedidelės kainos, deja, yra neutralios pH reakcijos, o būtent neutrali terpė yra labai palanki mikroorganizmams veistis. Kad fasadai nepažaliuotų, į akrilinius tinkus įmaišoma biocidų – mikroorganizmus naikinančių medžiagų. Tačiau jie kenksmingi aplinkai, jų poveikis bėgant laikui silpnėja ir po kelerių metų fasadą tenka atnaujinti.

Kiek labiau nešvarumams ir grybeliams yra atsparūs mineraliniai tinkai, kurie atstumia teršalus, bei silikoniniai tinkai ir dažai, pasižymintys saviploviu efektu – lietus nešvarumus nuo jų paviršiaus tiesiog nuplauna. Vis dėlto norint, kad fasadas atrodytų it naujas, jį reikia periodiškai nuplauti ir perdažyti.

„Knauf MineralAktiv“

„Knauf MineralAktiv“

Pavieniai produktai, kad ir kokiomis puikiomis ypatybėmis pasižymėtų, negali garantuoti norimo rezultato, todėl specialistai visuomet rekomenduoja rinktis mūsų klimato ypatybėms pritaikytas fasadų apdailos sistemas. Viena tokių yra „Knauf MineralAktiv“ – inovatyvus sprendimas norintiems turėti švarias ir nepažaliavusias išorės sienas.

Mineraliniu pagrindu sukurtų „Knauf MineralAktiv“ tinkų ir dažų sudėtyje nėra kenksmingų cheminių medžiagų – biocidų, plastifikatorių, tirpiklių, tačiau šie produktai puikiai saugo fasadus nuo dumblių ir grybelių.

Taip yra dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, „Knauf MineralAktiv“ turi drėgmės reguliavimo sistemą „Aqua-Reverse“. Tai reiškia, kad šios sistemos tinkai ir dažai užtikrina kontroliuojamą drėgmės sugertį (neleidžia jai užsilaikyti ant paviršiaus) ir greitą jos pašalinimą. Taigi fasadas greitai išdžiūsta ir yra atsparus lietui.

Antra, fasadų džiūvimą pagreitina ir „Knauf MineralAktiv“ dažuose esantys pigmentai, reaguojantys į infraraudonuosius spindulius. Dienos šviesą šie pigmentai paverčia šiluma, todėl padidėja fasado paviršiaus temperatūra, taigi ir džiūva jis greičiau. Ši ypatybė šešėlyje esančioms ar vėsesnėms fasado dalims ypač aktuali rytais, kai susidaro rasa, ir vakarais.

Trečia, „Knauf MineralAktiv“ produktų sudėtyje yra mineralinis rišiklis, užtikrinantis šarminę aplinką. Tokia aplinka yra nepalanki mikroorganizmams. Kartu su drėgmės reguliavimo sistema „Knauf MineralAktiv“ šarmingumas tampa natūralia kliūtimi veistis grybeliams, kerpėms, dumbliams ir samanoms. „Knauf MineralAktiv“ sistemą sudaro dekoratyvusis tinkas MineralAktiv Scheibenputz ir dažai MineralAktiv Fassadenfarbe, užtikrinantys ilgalaikę fasadų apsaugą nuo mikroorganizmų ir kenksmingo aplinkos poveikio.

Jei norite pasikonsultuoti ar parinkti medžiagas savo namui, skambinkite į „Knauf“ informacijos centrą tel. (8 5) 213 2222 arba rašykite info@knauf.lt.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų