(Reuters nuotr.)

Šiaurės Korėjoje nesėkmingai mėginta paleisti naują raketą

Šiaurės Korėjoje nesėkmingai mėginta paleisti naują raketą

Naujas Šiaurės Korėjos raketos bandymas sekmadienį žlugo, pranešė Pietų Korėjos gynybos ministerija ir patvirtino JAV Pentagonas.

„Šiaurės Korėjoje mėginta išbandyti neapibrėžto tipo raketą, paleidžiant ją šįryt iš Sinpo vietovės Pietų Hamkjongo provincijoje, bet mes įtariame, kad paleidimas buvo nesėkmingas“, – sakoma ministerijos pranešime.

JAV Gynybos departamentas patvirtino, kad Šiaurės Korėjoje leista raketa, tačiau bandymas „beveik tuoj pat“ žlugo.

„JAV Ramiojo vandenyno vadavietė aptiko ir stebėjo tai, kas mūsų nuomone, buvo Šiaurės Korėjos raketos paleidimas balandžio 15 d. 11 val. 21 min. Havajų laiku (24 val. 21 min. sekmadienį Lietuvos laiku)“, – nurodė šios JAV vadavietės atstovas Dave’as Benhamas.

„Balistinės raketos paleidimas vyko prie Sinopo. Raketa beveik tuoj pat sprogo“, – pridūrė jis.

„JAV Ramiojo vandenyno vadavietė glaudžiai veikia su mūsų sąjungininkais Korėjos Respublikoje ir Japonijoje, kad būtų užtikrintas saugumas“, – sakė D.Benhamas.

Šalies sostinėje Pchenjene surengtame dideliame kariniame parade tikriausiai buvo pademonstruota nauja tarpžemyninė balistinė raketa, nurodė analitikai.

Per didelį paradą, surengtą minint valstybės įkūrėjo Kim Il Sungo gimimo 105-ąsias metines, per jo vardu pavadintą aikštę Pchenjano centre buvo vežamos beveik 60 raketų.

Šis karinės galios demonstravimas buvo surengtas regione smarkiai padidėjus įtampai dėl izoliuotos Šiaurės Korėjos branduolinių ambicijų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų