(Reuters nuotr.)

Šiaurės Korėjoje išbandyta vandenilinė atominė bomba

Šiaurės Korėjoje išbandyta vandenilinė atominė bomba

Sekmadienio naktį Korėjos pusiasalyje įvykęs žemės drebėjimas nebuvo atsitiktinis – tai Pchenjano požeminio atominės bombos bandymo padarinys. Neįprastą seisminį aktyvumą pirmiausia pastebėjo Pietų Korėjos ir JAV geologai, vėliau apie bandymą viešai paskelbė ir pati Šiaurės Korėja.

Dirbtinis sprogimas įvykdytas praėjus vos kelioms valandoms nuo Pchenjano pareiškimo apie sukurtą vandenilinę bombą, kurią galėtų nešti didelio nuotolio raketa. Šiaurės Korėja tvirtino, kad jos lyderis stebėjo, kaip vandenilinė bomba dedama į naują tarpžemyninę balistinę raketą.

JAV geologijos tarnyba USGS nurodė užfiksavusi 5,1 balo stiprumo požeminį sprogimą 24 km į rytų šiaurės rytus nuo Sangdžibeigamo Šiaurės Korėjoje.

Dirbtinis sprogimas aptiktas 0 val. 36 min. Šiaurinės Hamgjongo provincijos teritorijoje, nurodė naujienų agentūrai AFP Korėjos meteorologijos administracija. Ne ilgai trukus, užregistruotas dar vienas žemės drebėjimas.

Bandymas – „visiška sėkmė“

„Vandenilinės bombos bandymas buvo visiška sėkmė“, – sekmadienį sakė Šiaurės Korėjos televizijos KCNA pranešėjas, dar pridūręs, kad bandymą atlikti įsakęs šalies vadovas Kim Jong Unas.

Tuo tarpu Seulo orų agentūra nurodė, kad „dirbtinis drebėjimas“ buvęs penkis ar šešis kartus stipresnis už drebėjimą per penktąjį branduolinį bandymą. „Energijos lygis buvo penkis ar šešis kartus didesnis negu per penktąjį branduolinį bandymą“, – sakė Pietų Korėjos meteorologijos administracijos Žemės drebėjimų ir ugnikalnių centro vadovas.

Šiaurės Korėjoje pirmasis branduolinis bandymas vyko 2006-aisiais; manoma, kad juo ir kitais sprogdinimais tikrinta tobulinama bombos konstrukcija, didinamas galingumas. Penktasis bandymas atliktas pernai rugsėjį, sukėlė 5,3 balo stiprumo žemės drebėjimas, nurodė Seulas, spėdamas, kad to sprogmens galia siekė 10 kilotonų; beje, Hirosimoje 1945 metais buvo susprogdinta 15 kilotonų JAV bomba.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų