(AP nuotr.)

Šiaurės Korėja išbandė dar vieną balistinę raketą

Šiaurės Korėja išbandė dar vieną balistinę raketą

Šiaurės Korėja sekmadienį paleido balistinę raketą iš savo šiaurės vakarų regiono, pranešė Pietų Korėjos kariuomenė.

Toks bandymas buvo atliktas pirmąkart nuo praeito naujojo Pietų Korėjos prezidento Moon Jae-ino kadencijos pradžios gegužės 10 dieną.

Raketa buvo paleista apie 5 val. 30 min. vietos (šeštadienį 23 val. 30 min. Lietuvos) laiku iš Kusongo miesto apylinkių Šiaurės Pjongano provincijoje ir nuskriejo apie 700 km, nurodė Pietų Korėjos kariuomenės jungtinio štabų komiteto viršininkas

„Pietų (Korėja) ir JAV analizuoja tolesnę informaciją apie šią raketą“, – sakoma pranešime.

Pchenjanas atliko jau antrą raketos bandymą per maždaug dviejų savaičių laikotarpį.

Prognozuojama, kad Moon Moon Jae-inas artimiausiu laiku sušauks pasitarimą su nacionalinio saugumo patarėjais, sakė prezidento atstovas.

D. Trumpas ragina imtis sankcijų

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ragina skelbti griežtesnes sankcijas Šiaurės Korėjai.

„Naujausia provokacija – tai raginimas visoms valstybėms taikyti gerokai griežtesnes sankcijas Šiaurės Korėjai“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime spaudai.

Raketa nukrito „taip arti Rusijos teritorijos – iš tikrųjų arčiau Rusijos negu Japonijos – prezidentas negali įsivaizduoti, kad Rusija dėl to būtų patenkinta“.

Šiaurės Korėja „per ilgai yra baisi grėsmė, – nurodoma pranešime. – Pietų Korėja ir Japonija atidžiai stebi šią situaciją kartu su mumis“,

Pranešime pabrėžiama, kad Jungtinės Valstijos „tebesilaiko tvirto įsipareigojimo stovėti kartu su mūsų sąjungininkėmis rimtos grėsmės iš Šiaurės Korėjos akivaizdoje“.

Kinija pataria elgtis santūriai

Kinija ragina laikytis „santūrumo“ ir perspėjo, kad nebūtų eskaluojama įtampa šiame regione.

Bandomoji raketa, nuskriejusi toliau nei 700 km, nukrito į Japonijos jūrą tarp Korėjos pusiasalio, Japonijos ir Rusijos Tolimųjų rytų.

„Kinija nepritaria KLDR padarytam (JT) Saugumo Tarybos rezoliucijų pažeidimui“, – sakoma Kinijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

„Visos susijusios šalys privalo būti santūrios ir susilaikyti nuo įtampos eskalavimo regione“, – nurodoma pranešime.

Šiaurės Korėja nuo praeitų metų pradžios surengė du branduolinius bandymus ir paleido dešimtis raketų. Ši šalis siekia pasigaminti balistinių raketų, pajėgių smogti branduoliniais užtaisais taikiniams JAV žemyninėje dalyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų