Po kelerių metų pertraukos Rusija vėl planuoja didinti alkoholio akcizus. (BNS nuotr.)

Rusijoje svarstoma akcizus didinti ir degtinei, ir vynui

Rusijoje svarstoma akcizus didinti ir degtinei, ir vynui

Rusijos sveikatos apsaugos ministerija siūlo kovojant su alkoholizmu šalyje ženkliai padidinti stipresnių negu 9 proc. alkoholinių gėrimų akcizą, rašo Rusijos žiniasklaida.

Ministerijos specialistų manymu, alkoholinių gėrimų kainos turėtų augti sparčiau nei infliacija, o 0,5 litro degtinės butelis turėtų kainuoti ne mažiau 300 rublių (4,3 euro pagal dabartinį rublio kursą).

Su tuo nesutinka Pramonės ir prekybos ministerija, kuri abejoja tokios kovos su alkoholizmu priemonės efektyvumu ir perspėja, jog dėl to ne tik sunyktų akcizų įplaukos, bet ir išaugtų nelegalaus alkoholio vartojimas.

Stipriųjų alkoholinių gėrimų akcizai Rusijoje 2012–2014 metais padidėjo 97 proc., o stipriojo alkoholio mažmeniniai pardavimai 2015-aisiais buvo beveik 40 proc. kuklesni negu 2012 metais. 2015–2016 metais alkoholio akcizų didinimas buvo sustabdytas.

Stipriųjų alkoholinių gėrimų akcizai Rusijoje 2012–2014 metais padidėjo 97 proc., o stipriojo alkoholio mažmeniniai pardavimai 2015-aisiais buvo beveik 40 proc. kuklesni negu 2012 metais.

Prieš mėnesį Sveikatos apsaugos ministerija siūlė uždrausti prekybą alkoholiu nedarbo dienomis, tokią normą įtvirtinant kuriamoje Visuomenės sveiko gyvenimo būdo formavimo strategijoje.

Girtas vairuotojas prieš pusmetį Maskvoje užmušė septynis žmones.

Prezidentas Vladimiras Putinas liepos pabaigoje pasirašė parlamento priimtas baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis smarkiai sugriežtinama atsakomybė už nelegalią alkoholio gamybą ir prekybą.

Neoficialiais duomenimis, apie 30 proc. alkoholiu Rusijoje prekiaujančių parduotuvių neturi tam licencijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų