(BNS nuotr.)

Rukloje iškils naujos kareivinės už 5,5 mln. eurų

Rukloje iškils naujos kareivinės už 5,5 mln. eurų

Pirmą kartą nuo įstojimo į NATO 2004 metais, Lietuvoje bus statomos naujos kareivinės. Jų vieta parinkta Rukla, objektas bus pabaigtas 2019 metais.

Kareivinės bus statomos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko teritorijoje, jos bus skirtos Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariams, tačiau prireikus jose galėtų apsigyventi ir sąjungininkai.

Pasak krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio, jos reikalingos 2015 metais sugrąžinus šaukimą į kariuomenę ir į šalį atvykstant sąjungininkų kariams. „Sugražinus nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, pradėjus sparčiau komplektuoti karinius dalinius ir į šalį atvykus sąjungininkų kariams, kariuomenės infrastruktūros atnaujinimas ir plėtra yra tarp svarbiausių prioritetų. Naujosios kareivinės yra vienas iš sprendimų, padėsiančių užtikrinti tinkamas karių gyvenimo ir tarnybos sąlygas,“ – pranešime sakė ministras.

Pasak krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio, naujos kareivinės reikalingos 2015 metais sugrąžinus šaukimą į kariuomenę ir į šalį atvykstant sąjungininkų kariams.

Naujosios kareivinės Rukloje – pirmosios Lietuvos kariuomenėje, kurios bus statomos po Lietuvos įstojimo į NATO 2004 metais. Jose galės gyventi apie 500 karių. Ateityje prie kareivinių bus įrengta nauja karių sporto ir laisvalaikio infrastruktūra.

Statybos darbai prasidės šiais metais, jų kaina – 5,5 mln. eurų. Konkurse dėl šių kareivinių Lietuvos kariuomenei statybos dalyvavo septynios įmonės. Daugelyje Lietuvos kariuomenės dalinių yra renovuoti ir šiuolaikiniams karių poreikiams pritaikyti, bet dar sovietmečiu statyti pastatai, teigia Krašto apsaugos ministerija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Banditams prie lovio naudinga, pensija pkills 13 euru o kur nereikia pinigai svaistomi milijonais

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų