(BNS nuotr.)

Rudenį startuos 13 tūkst. eurų fondą žadanti čekių loterija

Rudenį startuos 13 tūkst. eurų fondą žadanti čekių loterija

Fiskalinių čekių loterija startuos rudenį, žada finansų ministras, tačiau Vilius Šapoka nesitiki, kad loterija greitai sumažins šešėlį. Jis taip pat sako, kad pradžioje joje galės dalyvauti tik čekiai, išduodami paslaugų sektoriuje.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) kol kas yra numačiusi 13 tūkst. eurų mėnesio prizinį fondą.

„Sprendimas, kad loterija bus organizuojama, jau yra priimtas. Numatyta, kad loterija startuos rudenį“, – BNS patvirtino V.Šapoka. mano, kad loterija skatins žmones prašyti čekio.

„Nors ir skamba kaip žaidimas, ši loterija turi rimtą siekį edukuoti visuomenę bei prisidėti prie mokesčių surinkimo gerinimo, šešėlio mažinimo, žmonių sąmoningumo skatinimo“, — BNS teigė V.Šapoka.

Pasak jo, loterijos prizai bus dalinami ir kas savaitę, ir kas mėnesį.

„Čekiai galės dalyvauti iš tų sričių, kurios mokesčių surinkimo prasme yra rizikingiausios – šiuo metu pasirinktas paslaugų sektorius, kur dažniausiai atsiskaitoma grynaisiais pinigais – maitinimo įstaigos, automobilių remonto dirbtuvės, grožio salonai ir panašiai“, — teigė ministras.

VMI BNS patikslino, kad iš pradžių loterijoje galės dalyvauti kvitai, gauti už paslaugas bei turgavietėse įsigytas prekes.

„Dokumentai, išduoti prekybos ir paslaugų teikimo automatais, tiesioginio kompiuterinio ryšio terminalais ar išrašyti ranka, žaidime dalyvauti negalės“, — BNS sakė VMI atstovas Darius Buta.

V.Šapoka pabrėžė, kad sektoriai, kurių čekiai dalyvaus loterijoje, bus keičiami: „Ateityje priklausomai nuo identifikuotų rizikų tie sektoriai galės keistis, apie tai bus iš anksto informuojama“.

Jis taip pat abejoja, kad loterija paskatins paslaugų brangimą, nes verslininkai bus priversti apsirūpinti kasos aparatais: „Nesitikime, kad tai iš karto duotų labai didelių rezultatų, bet įvairia metodika paskaičiavę gauname, kad mokesčių papildomai bus surinkta daugiau negu išleista pinigų pačiai loterijai“.

VMI pranešė, kad mėnesio prizas sieks 5 tūkst. eurų ir atiteks vienam žmogui, o kas savaitę dar 10 pirkėjų, užregistravusių kvitus, gaus po 200 eurų. Tačiau kol kas loterijoje dalyvaus ne visi čekiai.

Pasak VMI, dabar planuojama pirkti kasos aparatų kvitų žaidimo organizavimo ir vykdymo paslaugą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų