Redos Mickevičiūtės namų favoritai

Redos Mickevičiūtės namų favoritai

Charizmatiška, ryški ir visuomet stilinga fotografė Reda Mickevičiūtė nemėgsta gausybės daiktų, o namuose palaiko tvarką ir minimalizmą: „Mano erdvė turi būti šviesi ir neapkrauta. Beveik viskas, ką turiu, yra mano draugų ir artimųjų dovanos. Būtent šiltus prisiminimus, o ne pavienius daiktus saugau ir vertinu labiausiai.“

(Agnės Vyšniauskaitės nuotrauka)

„Vogue“ atspaudas. Ne vienas žmogus man yra sakęs, kad gyvenu ne realiame, o „Vogue“ pasaulyje – visada siekiu estetikos, aktyviai domiuosi mada, o fotografuodama stengiuosi pavaizduoti gražiau, nei yra iš tikrųjų. Būtent tai ir atspindi dovanų iš geros draugės gautas atspaudas – „Eggyboy“ kūrinys. Įvairių daiktų ir drabužių su „Vogue“ užrašu esu gavusi ir daugiau.

(Agnės Vyšniauskaitės nuotrauka)

Tėčio palikimas. Visai neseniai radau savo tėčio, kuris taip pat buvo fotografas, fotojuosteles. Tai vaizdai iš jo kelionių, kadrai, atsispindintys sovietinio laikotarpio gyvenimo būdą ir žmones. Galvoju juos išryškinti ir surengti parodą „Palikimas“. Be fotojuostelių, saugau tėčio laikrodį – tarsi priminimą, koks trapus yra gyvenimas, todėl turime skirti laiko savo mylimiausiems žmonėms, nepamiršdami pasakyti, kaip juos mylime, kol dar nėra vėlu.

(Agnės Vyšniauskaitės nuotrauka)

Skrybėlės. Skrybėlės yra ne tik mėgstama mano pačios, bet ir namų interjero puošmena. Spintoje jų yra įvairiausių: vasarinių, žieminių, ryškiaspalvių… Nors niekada neskaičiavau, spėju, kad skrybėlių tikrai turiu daugiau nei penkiolika.

(Agnės Vyšniauskaitės nuotrauka)

Mylimojo staigmenos. Mano mylimojo darbas susijęs su kelionėmis, o kiekvieną kartą grįžęs namo jis sugeba mane nustebinti. Viena originaliausių dovanų – pieštukų rinkinys, kurio kiekvienas pieštukas pažymėtas atskira įdomia fraze arba žodžiu. Mylimasis taip pat puikiai žino, kad esu vaizdų mylėtoja, tad dažnai parveža nuostabių fotografijos knygų. Labai nudžiugau ir nustebau kartą gavusi didelį įvairių puodelių ir lėkštučių, kuriuos parvežti saugiai tikrai nebuvo lengva, komplektą.

(Agnės Vyšniauskaitės nuotrauka)

Prisiminimai. Mėgstu popieriuje įamžintus prisiminimus (galbūt todėl ir patinka dirbti su įvairiais žurnalais). Man ypač brangios fotoaparatu „Polaroid“ darytos nuotraukos, kuriose įamžinti mano draugai. Labai nudžiungu ir gavusi atvirukų su linkėjimais iš įvairių pasaulio šalių.

(Agnės Vyšniauskaitės nuotrauka)

Bičiulių dovanos. Visi šie daiktai yra daugiausia draugų dovanos.

– Neseniai teko lankytis Kipre, kur gavau indelį vietinių prieskonių. Nors labai mėgstu gaminti, jie mano virtuvėje lyg dekoracija – noriu kuo ilgiau išsaugoti kelionės prisiminimus.

– Įdomu, kad įvairūs žmonės mėgsta man atnešti dovanų senus fotoaparatus. Ypač buvau nustebinta namuose remontą atlikusio statybininko, kai vos antrą dieną atėjęs dirbti, jis padovanojo savo jaunystės fotoaparatą.

– Gerų emocijų visuomet suteikia draugų piešti paveikslai.

– Be visų išvardintų dalykų, vienos geriausių dovanų – žvakės. Vengiu dirbtinės šviesos šaltinių, vakarais namus mieliau apšviečiu jomis.

– Pastaruoju metu itin susižavėjau kambariniais augalais. Anksčiau daug keliaudavau, todėl net juos palikti be priežiūros būdavo gaila. Dabar pagal gausėjančios žalumos kiekį suprantu, kad tampu sėslesnė, o Vilnius yra tikrieji mano namai.

(Agnės Vyšniauskaitės nuotrauka)

Fotografijos knygos. Mano namuose gausu knygų apie madą ir fotografiją. Nors jų turiu daug, vieni brangiausių kolekcijoje – Lietuvos spaudos fotografijos almanachai, leidžiami kasmet. Nors tai labiau reportažinė, o ne meninė fotografija, man ji svarbi kaip Lietuvos įvykių istorija. Vienais metais ant viršelio puikavosi mano daryta nuotrauka: sunku apsakyti, kiek daug man tai reiškia.

(Agnės Vyšniauskaitės nuotrauka)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų