Agnės Vyšniauskaitės fotografija

Ramintos Naujanytės-Bjelle namų favoritai

Ramintos Naujanytės-Bjelle namų favoritai

Atlikėja, kompozitorė ir televizijos laidų vedėja Raminta Naujanytė-Bjelle namuose vertina originalius, žmogaus charakterį ir pomėgius atspindinčius daiktus: „Labai nemėgstu apkrauti erdvės nereikalingais mažmožiais, todėl mano aplinkoje vyrauja tai, kas susiję su profesija ir pasaulėžiūra.“

1. Smilkalai, žvakės ir protėvių palikimas

Nuo mažens vertinu daiktus, kurie primena istoriją, tradicijas, papročius arba tiesiog dvelkia senove. Dažnai namuose naudoju smilkalus, nes jų dūmai valo aplinką. Be galo mėgstu leisti laiką prie laužo, tad deginamos žvakės ir smilkalai mano erdvei suteikia šiek tiek tos magiškos energijos. Gintariniai karoliai simbolizuoja mūsų krašto tradicijas, autentiškumą, baltų kultūrą. Labiausiai vertinu viską, kas susiję su Lietuva bei jos praeitimi. Greta visų šių man mielų daiktų – draugų dovanota azijietiška skulptūra ir dambrelis, kuris yra vienas seniausių muzikos instrumentų!

Agnės Vyšniauskaitės fotografija

2. Blizgučiai!

Blizgučiai yra mano mažasis fetišas… Mėgstu ekstremalų makiažą, tad dažnai juo puošiu savo veidą. Tai vienas iš būdų atskleisti kitas mano puses. Blizgesys yra žavesio, švytėjimo, geros nuotaikos simbolis, tačiau ir dirbtinumas. Man patinka idėja, kad kiekvienas žmogus pasaulį įsivaizduoja savaip. Galbūt tai yra suvokimo fikcija.

Agnės Vyšniauskaitės fotografija

3. Muzikos instrumentai

Šie instrumentai atkeliavo iš skirtingų šalių, daugumą pirkau pati, ukulėlę gavau dovanų. Visi yra styginiai, nes būtent jų skleidžiamas garsas artimiausias mano širdžiai. Labai mėgstu elektroninę muziką, tačiau žinau, kad niekada gyvenime negalėsiu atsisakyti akustinių garsų. Nuostabu, kaip styginiais instrumentais išgaunama melodija virpa kartu su žmogumi, sužadina įvairius jausmus.

Didelę meilę jaučiu ir tradiciniams lietuvių liaudies instrumentams bei jų autentiškam skambesiui. Visi, mano nuomone, be galo gražiai dera!

Agnės Vyšniauskaitės fotografija

4. Knygos

Knygos – tai mano vaizduotės lavinimo priemonė. Būtent ją iš vaikystės atsinešame į suaugusiųjų pasaulį ir privalome išlaikyti. Jeigu negalime per gyvenimą apkeliauti viso pasaulio, patirti įvairiausių nuotykių, tai galime įgyvendinti skaitydami knygas. Jos duoda išminties, žadina vaizduotę, kitokį pasaulio suvokimą. Pati jaučiu, kada artėja laikas skaityti, nes po ilgesnės pertraukos nebesijaučiu gerai.

Mano kolekcijoje daug įvairių knygų – nuo savęs pažinimo ir poezijos iki populiariosios literatūros. Žinoma, tai tik maža lobyno dalis, nes visą jį jau per sunku visur su savimi vežiotis.

Agnės Vyšniauskaitės fotografija

5. Kompozitoriaus reikmenys

Čia susiję du dalykai – muzika ir kelionės. Kadangi mokausi kurti ir sintezuoti muziką, lagamine sudėta viskas, kas reikalinga: mikrofonai, garso įrašymo aparatūra, klaviatūra. Dabar gilinuosi į elektroninės muzikos kūrybos procesus. Teko kurti ir akustinį pianiną, kuriuo grojant kompiuterio ekrane iškyla lietuviškos eilės. Nors akustinė muzika mano širdyje taip pat užima daug vietos, tikiu, kad perpratusi elektroninės muzikos kūrybos paslaptis ateityje galėsiu nuveikti gražių darbų.

Viskas sukrauta į lagaminą, nes pastaruoju metu tenka dažnai keliauti. Į keliones traukia ne vien noras pamatyti pasaulį, bet ir koncertuoti, prisidėti prie įvairių projektų. Esu be galo laiminga, kadsz būtent 2018-ieji virto mano kelionių metais.

Agnės Vyšniauskaitės fotografija

6. Kaukės

Kaukės yra mano naujos muzikos albumo koncepcija. Dirbdama teatre susipažinau su kaukių, kurioms imamas gipsinis veido antspaudas, gaminimo ypatybėmis. Žmonės gyvena savo vaizduotės pasaulyje, ir aš kitus matau per savo suvokimą. Kito žmogaus atvaizdą mes susikuriame patys, ir jis gali būti visiškai skirtingas. Dauguma pyksta girdėdami sakant, kad visi žmonės vaikšto su kaukėmis. Bet pykti tikrai nėra ko – juk žmonės keičiasi. O mano kaukės baltos ir yra todėl, kad kiti jas matytų tokias, kokias patys įsivaizduoja.

Agnės Vyšniauskaitės fotografija

7. Akiniai

Turiu pripažinti, kad esu tikrų tikriausia ekstravertė ir vienas iš maloniausių dalykų gyvenime man yra bendravimas su žmonėmis. Tačiau po daugybės koncertų ar projektų kartais norisi tiesiog pabūti vienai. Tada jaučiu, jog turiu iš naujo sukaupti visą išdalintą energiją. Tad jeigu privalau išbėgti iš namų, akiniai padeda užsidaryti nuo aplinkinio pasaulio. Užsidedu juos ir pasakau sau: „Čia ne aš ir manęs niekas nemato.“

Agnės Vyšniauskaitės fotografija

8. Vanduo ir tyla

Reikia atsiriboti nuo intensyvaus darbo ir skirti laiko sau. Daug dirbu su muzika ir garsu, tad buvimas tyloje kartais yra pati geriausia meditacija. Be to, kiekvieną rytą pradedu su stikline vandens – tai mano ritualas. Kambaryje turiu grafiną, kuriame yra šungito akmenų. Sakoma, kad jis struktūrizuoja vandenį. Nežinau, ar tai tiesa, bet tikiu, jog gerdami daug vandens ir mėgaudamiesi tyla mes darome stebuklus ir kūnui, ir sielai.

Agnės Vyšniauskaitės fotografija

9. Kuo daugiau suknelių!

Šios princesių suknelės yra grupės „Miško gyventojai“, kurioje dainuoju, įvaizdis. Kuriame ekstravagantišką muziką ir vaizdą. Ilgai nenorėjau pripažinti, kad įvaizdis yra labai svarbus ir padeda maksimaliai nusiteikti kiekvienai situacijai. Pavyzdžiui, namuose aš geriausiai jaučiuosi vilkėdama pižamą, kai lipu į sceną kaip Bjelle – atrodau vienaip, kai su „Miško gyventojais“ – kitaip. Visa tai „veža“ į priekį, verčia neužsidėdėti vienoje vietoje, keistis ir puikiai įsijausti į įvairius vaidmenis. O gera vizualizacija žmonėms padeda geriau suprasti, pajusti atlikėją.

Agnės Vyšniauskaitės fotografija

10. Lova

Nesidžiaugiu, kad dėl daugybės projektų neturiu griežto miego ritmo, bet neapsakomai mėgstu pamiegoti. Pastaruoju metu užsiimu darbais, kuriuos darydama esu labai laiminga, tačiau nuovargis kartais priverčia pasakyti „stop“. Miegas – tai džiaugsmas, poilsis, malonumas. O kad jis būtų ir kokybiškas, reikia didelės patogios lovos!

Agnės Vyšniauskaitės fotografija

Komentarai

  • […] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Source link […]

    • Atsakyti
  • […] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Source link […]

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų