(Lauryno Avyžiaus nuotr.)

Rami drąsa Klaipėdoje

Rami drąsa Klaipėdoje

Ypatingas pajūrio peizažas padiktavo architektūros modelį – vienaaukštį, darniai į aplinką įsiliejantį šeimos būstą. Monolitinė, vientisa namo išorė paskatino ir interjere atsisakyti įmantrybių, klasikinių detalių.

Architektų Lauryno Avyžiaus ir Andriaus Gabrio suprojektuotas gyvenamasis namas – švarių linijų, aiškių formų ir kokybiškų, natūralių medžiagų derinys. Interjere vyrauja šilti atspalviai ir faktūros, lakoniški baldai. Jokio detalių pertekliaus, trukdančio kokybiškai ilsėtis kūnui ir žvilgsniui.

(Lauryno Avyžiaus nuotr.)

Vidinio kiemelio idėja

Projekto autoriai siekė, kad pastato dydis ar architektūra nedominuotų aplinkoje, todėl pasirinko žemą, vientisą tūrį. Namą architektai suskaidė į keletą erdvių pagal šalių orientaciją ir gamtovaizdį, kad iš visų pusių žvilgsniui atsivertų švelniai kalvotas peizažas ir pušynas.

Pastato išorėje vyrauja betonas ir klinkeris. Per visą namo perimetrą virš langų išsikišantis stogelis panaikina vieno fasado plokštumą, jo dėka atsiranda gylių, šešėlių, atspindžių. Betono fasadas tampa ryškesnis, o klinkerio plytų – minkštesnis, gilesnis.

Nemažas vienaaukščio namo plotas skatino ieškoti sprendimo, kuris leistų namo viduje nebūti tarp aklinų sienų, jausti ryšį su gamta per erdvę, besikeičiantį orą ir apšvietimą. Kilusi vidinio kiemelio su miniatiūriniu sodeliu idėja patenkino lūkesčius ir padėjo patalpose optimaliai paskirstyti natūralios šviesos srautą.

(Lauryno Avyžiaus nuotr.)

Viduje – išorės atspindys

Ąžuolas, akmuo, betonas – trys interjere dominuojančios natūralios medžiagos. Namo sandara bei išorės apdaila nurodė interjero medžiagų ir raštų parinkimą. Rūstoką eksterjero betono ir klinkerio bei pilkų langų rėmų atspalvių derinį viduje atliepia šakotas ąžuolas ir masyvaus plieno komoda prie betonu „apdailinto“ atviro židinio. Jo paryškinti:  lietuviškas 

Namo viduje netrūksta ir daugiau betono elementų: šlifuoto betono grindys virtuvėje, betoninės valgomojo stalo kojos.

Atvirai dekoratyvių elementų interjere beveik nėra, jei neskaičiuosime valgomojo šviestuvų, minėtojo korio ornamento ant židinio ir jį atkartojančios originalios stiklinės rankų darbo atitvaros tarp valgomojo ir koridoriaus. Joje pakartota ir šiuolaikiškai interpretuota senovinių lietuviškų durų konstrukcija. Juodojo metalo rėme įspraustame stikle sukurtas 3D efektas, atsiskleidžiantis einant pro šalį.

Didžioji dalis namo grindų – ąžuolo lentos, išklotos „eglute“, parketas. Prieškambaryje, kuriame vaikštoma dažniau, grindims panaudotos didžiulės šešiakampės akmens masės plytelės, kurių vingiuota riba su ąžuolo lentomis tarsi veda gilyn.

Lakoniško stiliaus šeimininkų vonios kambaryje parinktos vienspalvės itališkos rankų darbo plytelės. Jų natūraliai nelygi faktūra primena degtą molį. Svečių vonios kambarys dar griežtesnis: ąžuolinis stalviršis ir plieninis veidrodžio rėmas bei masyvaus stiklo šviestuvas neslepia savo nedažytos ir nepoliruotos kilmės.

Nors ir griežtas bei drąsus, šio namo interjeras nedemonstruoja apnuogintų technologijų. Ventiliacijos kanalai ir kitos komunikacijos svetainės, virtuvės ir spa lubose visiškai paslėptos po ąžuolinių tašų mozaika. Šiame interjere nematyti smulkių ir subtilių detalių. Tarsi jas būtų nupūtęs pajūrio vėjas.

Konkursas TENDENCIJOS 2017.

III vietos laimėtojas individualaus namo kategorijoje.

Galerija

Komentarai

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų