(Pixabay nuotr.)

PVM lengvatos šildymui kitaip – siūlomas 9 proc. tarifas malkoms

PVM lengvatos šildymui kitaip – siūlomas 9 proc. tarifas malkoms

PVM lengvatų šildymui Seimo nariai nėra linkę lengvai atsisakyti – keletas parlamentarų įregistravo įstatymo pataisą, kuri leistų lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą taikyti malkoms, medžio ir šiaudų granulėms bei briketams.

Atitinkamą Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą Seime registravo „tvarkiečių“ frakcija.

Parlamentarai pažymi, kad dabar Lietuvoje biokuro, ypač malkų, medžio ir šiaudų granulių bei briketų tiekimas į privačius namus „yra šešėlinės ekonomikos zonoje“ – malkos perkamos už grynuosius pinigus, sąskaitos dažnu atveju nėra išrašomos. Todėl tikimasi, kad sumažintas PVM tarifas malkoms, medžio ir šiaudų granulėms bei briketams skatintų kurą pirkti oficialiai ir taip vystytų skaidrią kuro privatiems namų ūkiams rinką, padėtų surinkti daugiau mokesčių į valstybės biudžetą.

Latvijoje standartinis PVM yra 21 proc., o PVM dydis medžio granulėms – 11 proc., Anglijoje 20 proc. ir 3 proc., Belgijoje 21 proc. ir 6 proc., Airijoje 23 proc. ir 13,5 procento.

Pataisos iniciatoriai sako, kad nemažai šalių, kurios, skatindamos atsinaujinančią energetiką, taiko PVM lengvatą medžio granulėms. Pavyzdžiui, Latvijoje standartinis PVM yra 21 proc., o PVM dydis medžio granulėms – 11 proc., Anglijoje 20 proc. ir 3 proc., Belgijoje 21 proc. ir 6 proc., Airijoje 23 proc. ir 13,5 procento.

Seimas yra panaikinęs PVM lengvatą centriniam šildymui – nuo birželio taikomas įprastas 21 proc. PVM tarifas, iki tol jis buvo 9 procentai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų