(BNS nuotr.)

PVM lengvatos gali tikėtis ir besišildantieji namus malkomis

PVM lengvatos gali tikėtis ir besišildantieji namus malkomis

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pasirengęs apsvarstyti galimybę pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatinį tarifą taikyti ne tik centralizuotai tiekiamai šilumai, bet ir individualiuose namuose naudojamam kurui, pavyzdžiui, malkoms.

Diskusijų, kad šiandienė PVM taikymo politika yra diskriminacinė socialinės padėties pagrindu, Lietuvoje kilo jau ne kartą. Būta ir prašymų panaikinti diskriminuojančias teisės aktų nuostatas, reglamentuojančias PVM tarifų taikymą individualių gyvenamųjų namų šildymui.

„Aš iš principo tikrai linkęs diskutuoti ir principui pritarti, kadangi mes tokio pasiūlymo sulaukėme tik vakar, yra atliekami skaičiavimai, poreikiai, kaip tai atsilieptų biudžetui ir kokį turėtume papildomą viešųjų finansų poreikį, šiai lengvatai įvesti. Bet iš principo, aš tikrai pritarčiau ir manau, kad klausimas diskutuotinas“, – Žinių radijui sakė S. Skvernelis.

Koalicijos partneriai socialdemokratai neseniai užregistravo pataisą, kuria siūloma lengvatinį 9 proc. tarifą taikyti ir akmens anglims, durpėms, malkoms  ir medienos atliekoms, gamtinėms dujoms, elektrai, kai iš jų gaminama šiluma. Tačiau „valstiečiai“ planuoja, kad lengvatinis tarifas nebebus 9 proc. – šį apskritai planuojama panaikinti ir įvesti naują 15 proc. lengvatinį tarifą.

Šildymui nuo birželio taikomas įprastas 21 proc. PVM tarifas. Liepos pradžioje valdantieji „valstiečiai“ sutiko su konservatorių siūlymu grąžinti lengvatą mainais į konservatorių paramą urėdijų reformai. Pasirašytame susitarime nebuvo įvardytas konkretus PVM tarifas, tačiau konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis tuomet išreiškė poziciją, kad jis turi būti 9 procentai.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų