(Lukas Balandis nuotr.)

Pripažino G.Kėvišą pareigas vykdžius netinkamai

Pripažino G.Kėvišą pareigas vykdžius netinkamai

Trečiadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nutarė, kad buvęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro direktorius Gintautas Kėvišas, netinkamai vykdė pareigas. Esą jis nesukontroliavo, kad teatro darbuotojai laiku deklaruotų interesus.

VTEK pripažino G.Kėvišą šiurkščiai pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus.

„Šiurkštų pažeidimą VTEK konstatavo todėl, kad tai jau antras kartas šiemet, kai G.Kėvišas pripažįstamas pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas“, – nurodė komisija.

Tai jau antras kartas šiemet, kai G.Kėvišas pripažįstamas pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.

Gegužę VTEK nustatė, kad dešimt vadovaujančias pareigas teatre einančių darbuotojų interesų nedeklaravo nuo 2012-ųjų rugsėjo, t.y. beveik penkerius metus. Anot VTEK, teatrui vadovavęs G.Kėvišas savo pavaldinius įsakymu įpareigojo deklaruoti privačius interesus tik šių metų balandį – kai komisija jau buvo pradėjusi dėl jų tyrimus.

Šiuo metu VTEK atlieka tyrimus dėl dar 17 vadovaujančias pareigas turinčių LNOBT darbuotojų, kurie galbūt nesilaikė reikalavimo laiku deklaruoti interesų.

Anksčiau VTEK yra pripažinusi, kad G.Kėvišas supainiojo viešuosius ir privačius interesus, spręsdamas klausimus, susijusius su sūnaus bendrove „Riverside music LTD“ ir su savo kita darboviete „Vilniaus festivaliai“.

Birželį G.Kėvišas atleistas iš teatro vadovo pareigų.

Trečiadienio VTEK posėdyje G.Kėvišas nedalyvavo, jis nepasinaudojo ir galimybe pateikti paaškinimus raštu.

Etikos sargai taip pat nutarė pateikti rekomendaciją kultūros ministrei, kad ji primintų ministerijai pavaldžių įstaigų vadovams, jog šie privalo vykdyti veiksmingą Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų laikymosi kontrolę.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

Komentarai

  • ka norime, ta ir pripazistame.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų