(BNS nuotr.)

Prezidentės žodžiai radijo eteryje sukėlė nepasitenkinimą Baltarusijoje

Prezidentės žodžiai radijo eteryje sukėlė nepasitenkinimą Baltarusijoje

Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas buvo iškviestas pasiaiškinti į šios šalies užsienio reikalų ministeriją (URM) dėl prezidentės Dalios Grybauskaitės išsakytų minčių.

„Susitikime Baltarusija pareikalavo paaiškinimų dėl Lietuvos vadovės lūpomis išsakytų kaltinimų, jog Baltarusija yra kelianti grėsmę Baltijos šalims ir Lenkijai. Ypatingai buvo pažymėta, kad Lietuvos prezidentės leksika, tokia kaip „agresyvūs žaidimai“, yra įžeidžianti taikios politikos besilaikančiai Baltarusijai, kurios indėlis į regiono saugumą yra realus ir visuotinai pripažintas“, – rašoma Baltarusijos URM pranešime.

Minskas taip pat pažymi, jog tokie pareiškimai skirti ne saugumo stiprinimui regione, o „siekiant padidinti savo žinomumą tarp NATO partnerių ir populiarumą tarp rinkėjų“.

„Labai keista, kad tokia retorika skamba iš tos šalies prezidentės, su kuria draugiški santykiai įtvirtinti jau daugiau nei prieš 20 metų pasirašyta ir galiojančia abiejų šalių Kaimynystės ir bendradarbiavimo sutartimi“, – teigia Baltarusijos URM.

Lietuvos diplomatas, anot pranešimo, ypatingai paragintas atkreipti dėmesį, kad esminis minėtos sutarties žodis – gera kaimynystė: „Juk kaimynai, kaip žinoma, nesirenkami – juos duoda Dievas“.

Prieš išvykdama valstybinio vizito į Estiją prezidentė D.Grybauskaitė LRT radijui sakė, jog Baltijos šalis ir Lenkiją vienija bendros grėsmės – Rusija ir Baltarusija.

„Ir, aišku, militarizacija, kurią matome Kaliningrade, ir Baltarusijos teritorijos naudojimas įvairiems eksperimentiniams ir agresyviems žaidimams, nukreiptiems prieš Vakarus“, – pirmadienį transliuotame interviu teigė šalies vadovė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų