(BNS nuotr.)

Premjeras žada mokesčių sistemos reformą

Premjeras žada mokesčių sistemos reformą

Premjeras Saulius Skvernelis artimiausiu metu žada pristatyti kryptis, kaip šalyje bus keičiama mokesčių sistema.

„Vyriausybė yra išsikėlusi tikslą turėti konkurencingiausią verslo aplinką regione. Vienas iš svarbiausių žingsnių siekiant šio tikslo – kompleksinė mokesčių sistemos peržiūra. Artimiausiu metu pristatysime kryptis, kuriomis eisime efektyvindami mokesčių sistemą“, – antradienį Seime pateikdamas praėjusių metų Vyriausybės veiklos ataskaitą teigė premjeras.

Pasak jo, Vyriausybė buvo užsibrėžusi tai padaryti iki vasaros pradžios, bet tikimasi minėtas kryptis parengti anksčiau.

Ataskaitoje nurodoma, kad dabar yra per didelė mokesčių našta darbo pajamoms, neišnaudojamos mokesčių bazės plėtros galimybės, taikomos neefektyvios ir socialiai neteisingos lengvatos, žemas investicijų į inovacijas ir mokslinius tyrimus bei eksperimentinę plėtrą lygis, aukštas neapskaitytos ekonomikos lygis.

Dokumente skelbiama, kad mokesčių bazę riboja įvairios mokesčių lengvatos, dėl jų valstybės biudžetas netenka nemažos dalies pajamų. Vyriausybė skaičiuoja, kad šiemet valstybės biudžetas dėl įvairių mokesčių lengvatų nesurinks apie 1 mlrd. eurų galimų pajamų.

„Trūksta kompleksinio įvertinimo, ar visos lengvatos yra efektyvios ir pasiekia joms keliamus tikslus“, – rašoma dokumente.

Suprantame, kad Lietuvos ekonomikos strategija negali remtis pigia darbo jėga.

„Suprantame, kad Lietuvos ekonomikos strategija negali remtis pigia darbo jėga, todėl kryptingai skatinsime verslo ir mokslo bendradarbiavimą siekiant padėti pamatus inovacijomis grįstos ekonomikos vystymuisi“, – antradienį Seime sakė S.Skvernelis.

Jis žadėjo, kad „Investuok Lietuvoje“ sutelkti „kompetentingus žmogiškuosius išteklius dirbti su stambių gamybos projektų pritraukimu“, sukurti specialias rinkodaros priemones.

Kaip vieną pagrindinių problemų S.Skvernelis antradienį nurodė didelę socialinę atskirtį. Jis tvirtino, kad jos nemažina net gerėjanti ekonominė šalies padėtis.

„Jeigu norime spręsti socialinės atskirties problemą, turime sugebėti išnaudoti mūsų ekonomikos augimą. Bendras vidaus produktas tikrai yra vienas sparčiausiai augančių Europos Sąjungoje, bet mes nesugebame perskirstyti. Nesugebame, nes turime nedarytas struktūrines reformas, kas susiję su švietimu, sveikatos apsauga, socialine apsauga“, – Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Jis teigė nežinantis stebuklingų receptų socialinei atskirčiai mažinti, premjero teigimu, tam skirta visa Vyriausybės programa.

„Nėra stebuklingų planų. Mes stengsimės ne kovoti, mes stengsimės kurti“, – sakė S.Skvernelis.

Pareigą premjerui Seime pristatyti Vyriausybės veiklos ataskaitą numato Seimo statutas. Naujasis Ministrų kabinetas darbą pradėjo 2016 metų gruodžio viduryje, tad formaliai S.Skverneliui teko atsiskaityti už socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus vadovautos Vyriausybės darbus.

Tačiau kaip pažymėta antradienį Seimui pristatomame dokumente, Vyriausybės 2016 metų veiklos ataskaitoje ne atsiskaitoma už praėjusios Vyriausybės veiklos rezultatus, o pateikiamas padėties įvertinimas septynioliktajai Vyriausybei pradėjus darbą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų