„Premium“ klasės hidroizoliacinės dangos

„Premium“ klasės hidroizoliacinės dangos

Sutapdintiems stogams – naujai dengiamiems, renovuojamiems, smarkiai pažeistiems ar drėkstantiems – be galo svarbus yra kokybiškas hidroizoliacijos sluoksnis.

Kiekvienas rangovas, įrengdamas stogą, būna suinteresuotas, kad dangą būtų galima kloti lengvai ir greitai, kad ji keltų kuo mažiau rūpesčių eksploatuojant statinį. Be to, visada aktualu kuo ilgesnė gamintojo teikiama garantija.

Hidroizoliacijos flagmanai

„Icopal“ grupė pristato naujausios kokybės sąvoką įkūnijančias prilydomąsias „Premium“ hidroizoliacines dangas. Šiai dangų grupei taikoma savanoriška kontrolė, kurią vykdo nepriklausoma tiriamoji įstaiga – Statybos technikos institutas Varšuvoje, Lenkijoje.

Kas mėnesį instituto atstovai rinkoje tiesiogiai įsigyja „Icopal Premium“ dangų ritinius ir atlieka bandymus, kurių rezultatai skelbiami nepriklausomoje žiniasklaidoje. Remiantis šių bandymų duomenimis, galima išvardyti kelis išskirtinius gaminio privalumus, darančius tiesioginę įtaką puikiai hidroizoliacinės dangos kokybei.

Patikimas armuojantis sluoksnis

Pirmiausia tai – dangos armuojančio sluoksnio svoris, garantuojantis gaminio kokybę ir saugumą. Kuo sluoksnio svoris mažesnis, tuo didesnė rizika, kad hidroizoliacija gali įplyšti. Daugelis kitų prilydomųjų bituminių dangų gamintojų šio dydžio išvis nedeklaruoja, jos gali sverti tik apie 120 g/m².

O štai „Icopal“ užtikrina, kad jos gaminamų „Polbit“ dangų armuojančio sluoksnio svoris siekia 250–300 g/m². Be saugumo ir kokybės, ši charakteristika garantuoja labai stabilius, aplinkos mažai veikiamus dangos parametrus.

„Icopal“ ritininių dangų pabarstas sugeria labai mažai vandens. Drėgmė į jį neprasiskverbia. Vanduo užšąla paviršiuje, nepažeisdamas pabarsto struktūros. Į paprasto pabarsto struktūrą drėgmė prasiskverbia tarp atskirų grūdelių. Ten vanduo užšąla, suardydamas ir pažeisdamas pabarstą.

Idealus ir patikimas storis

Deklaruojamas ir realiais bandymais patvirtintas „Polbit“ dangų storis ne mažesnis kaip 5 mm, o neigiamo nuokrypio nėra išvis, danga tiesiog nebūna plonesnė nei 5 mm. Pavyzdžiui, kiti gamintojai deklaruoja bent 15 proc. nuokrypį į vieną ar į kitą pusę.

„Polbit“ gamybos technologijos preciziškumas užtikrina išties patikimą hidroizoliaciją ir ilgą dangos eksploatavimo trukmę. Juk ne veltui dviejų sluoksnių prilydomosios bituminės hidroizoliacijos sistemai „Polbit Extra Top 5,6“ kartu su „Polbit Baza 5,0“ suteikiama 40 metų garantija!

Paklojus abu dvisluoksnės hidroizoliacijos sistemos sluoksnius, bendras hidroizoliacijos storis tampa didesnis nei centimetras ir puikiai išlaiko dideles apkrovas bei mechaninį poveikį. Tai reiškia, kad „Icopal Premium“ dangomis dengtu stogu galima ramiai vaikščioti, valyti sniegą ar atlikti kitus darbus nesibaiminant, kad hidroizoliacija bus pažeista.

Nebijo šalčio

„Premium“ dangos puikiai tinka Lietuvos klimato sąlygoms. Plokščių stogų hidroizoliacinė danga „Polbit Extra Top 5,6“ labai atspari temperatūrinėms deformacijoms. Esant net labai žemai temperatūrai (iki –30 °C), ši prilydomoji danga nepraranda lankstumo, joje neatsiranda mikroįtrūkių.

Elastingumas priklauso nuo dangoje esančio modifikuoto SBS bitumo su kaučiuku kiekio: kuo jo daugiau, tuo ilgiau danga išlieka tinkama eksploatuoti net pasibaigus gamintojo suteiktai garantijai.

Profiliuota dangos apačia užtikrina tolygų ir trečdaliu trumpesnį dangos prilydymo laiką, apsaugo bitumo ir SBS kaučiuko struktūrą. Dėl to išlaikomi deklaruojami prie pagrindo prilydytos dangos parametrai. Taip pašalinama rizika, kad danga bus nevisiškai prilydyta prie pagrindo ir toje vietoje atsiras pūslių.

Apsauga nuo UV spindulių

Mėlynas keraminis ritininių dangų pabarstas, gamybos metu iškaitintas aukštoje temperatūroje, visiškai neįgeria vandens. Spustelėjus šalčiui, vanduo užšąla dangos (pabarsto) paviršiuje, nepažeisdamas jo, todėl šis nuo bituminės dangos neatšoka. Taip dangoje esantis bitumas lieka apsaugotas nuo UV spindulių, kurie ardydami šią medžiagą mažina dangos patvarumą.

„Icopal“ prilydomosios hidroizoliacinės bituminės dangos, ir praėjus daugeliui eksploatavimo metų, atrodo lyg naujos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų