(BNS nuotr.)

Pramonė Lietuvoje per metus padidėjo 6 proc. iki 4,9 mlrd. eurų

Pramonė Lietuvoje per metus padidėjo 6 proc. iki 4,9 mlrd. eurų

Pramonės produkcijos gamyba ir pardavimai Lietuvoje šių metų sausio-kovo mėnesiais, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, palyginamosiomis kainomis padidėjo 6 proc. iki 4,9 mlrd. eurų. Nepašalinus darbo dienų skaičiaus įtakos, metinis pramonės augimas siekė 6,7 procento.

Kovą, palyginti su šių metų vasario mėnesiu, pramonės gamyba ir pardavimai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, sumenko 3,1 proc. iki 1,69 mlrd. eurų (nepašalinus – išaugo 4,7 proc.), pranešė Statistikos departamentas.

Kasybos ir karjerų eksploatavimo bei apdirbamosios gamybos produkcija sausį-kovą, palyginti su atitinkamu 2016-ųjų laikotarpiu, padidėjo 6,4 proc. (nepašalinus darbo dienų skaičiaus įtakos – 7,7 proc.). Tik apdirbamosios gamybos produkcija taip pat išaugo 6,4 proc. (7,7 proc.), apdirbamosios gamybos, išskyrus rafinuotų naftos produktų gamybą, produkcija – 6,3 proc. (8,8 proc.).

Kovą, palyginti su vasariu, kasybos ir karjerų eksploatavimo bei apdirbamosios gamybos produkcija, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, smuko 3 proc., apdirbamosios pramonės produkcija – 3,1 proc., apdirbamosios gamybos, išskyrus rafinuotų naftos produktų gamybą, produkcija – 1,7 procento. Nepašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką užfiksuotas atitinkamai 7,7 proc., 7,5 proc. ir 16,3 proc. augimas.

Per mėnesį, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, labiausiai sumažėjo pagrindinių vaistų pramonės gaminių ir farmacinių preparatų gamybos produkcija (55,1 proc.), mašinų ir įrangos remonto ir įrengimo gamybos produkcija (20,9 proc.), gėrimų gamybos produkcija (10,9 proc.), variklinių transporto priemonių, priekabų ir puspriekabių gamybos produkcija (8,7 proc.), rafinuotų naftos produktų gamybos produkcija (7,6 proc.).

Kasybos ir karjerų eksploatavimo, apdirbamosios gamybos pardavimo ir paslaugų dalis ne Lietuvos rinkoje per metus sumažėjo 0,2 procentinio punkto ir sausio-kovo mėnesiais buvo 66 procentai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų