Visi baldai į namus atkeliavo iš Italijos, o keli nestandartiniai užsakyti ir pagaminti Lietuvoje. (Leono Garbačausko fotografija)

Prabangos formos

Prabangos formos

Klasikinis prabangus stilius ir naujausi technologiniai sprendimai. Tokie buvo pagrindiniai atramos taškai projektuojant jaunos, bet gerai žinančios, ko nori, poros būstą Vilniuje. Aiškią svajonių namo viziją turintys užsakovai visgi turėjo pasirengti ir netikėtumams.

Didžiulio namo kūrimo istoriją turbūt būtų tikslinga pasakoti chronologiškai ar įvardijant esminius jo gyventojų reikalavimus, išsakytus interjero dizainerei. Tačiau pradėsime nuo žalio fotelio. Natūralu, kad vienintelis vaiskios spalvos baldas ramaus kolorito namuose iškart krenta į akis. „Jis absoliutus interjero „arkliukas“, – sako interjero dizainerė Beata Senkevič ir priduria, kad, jei reikėtų išrinkti vos vieną būstą reprezentuojančią nuotrauką, joje turėtų būti matomas šis krėslas. – Kai jį pasirinkome, dar nežinojome apie dabar interjeruose klestinčią žalios spalvos madą.“

Šis baldas tapo puikiu įrodymu, kaip svarbu tinkamai parinkti akcentus, suteikiančius interjerui išbaigtumo ir originalumo. Didelėje erdvėje (pirmasis namo aukštas užima 134 m² , antrasis – 126 m² , o rūsys – 38 m²) maži ar nykūs objektai dažnai paskęsta, o ryškesni tampa orientyrais. „Iš tikrųjų visam namui rinkomės gana didelių gabaritų daiktus, ryškias, stiprias faktūras ir medžiagas. Jei būtume įdėję nors vieną silpnesnį komponentą, tai iškart būtų juntama. Niekur negalėjome nusileisti“, – pasakoja interjero kūrėja.

Jis absoliutus interjero „arkliukas“. Jei reikėtų išrinkti vos vieną būstą reprezentuojančią nuotrauką, joje turėtų būti matomas šis krėslas.

Taip namuose atsirado skirtingų raštų akmens paviršių: matinis virtuvės zonoje, rusvų atspalvių šeimininkų vonios kambaryje, blizgesnis – židinio. Parketas, suklotas „eglute“, buvo vienas iš intuityvių sprendimų, akivaizdus tiek užsakovams, tiek dizainerei. Svetainės lubų ornamentas atkartojo Milano dizaino parodoje matytos veliūru aptrauktos plokštės, kuri atsidūrė centrinėje gyvenamosios zonos sienoje, raštą. Anot B. Senkevič, apskritimai lubose tik paryškino didelę erdvę. Dėl šio pojūčio nuspręsta svetainėje atsisakyti kabančių šviestuvų.

Svetainės lubų aukštis ties apskritimų ornamentais siekia 3,10 m, o kitur jos kiek nuleistos dėl rekuperacinės sistemos vamzdžių. (Leono Garbačausko fotografija)

Funkcionalumo kompromisai

„Ši pora tikrai supranta, kas yra geras, kokybiškas daiktas, ir drąsiai žengia koja kojon su naujovėmis“, – taip savo klientus apibūdina B. Senkevič. Kiekvienos erdvės funkcionalumas ir namo patogumas buvo vieni iš pagrindinių jaunos šeimos keliamų reikalavimų.

Pirminį apmaudą pakeitė supratimas, kad šie pustoniai ne ką mažiau tinka, o gal net geriau atrodo nei pasirinktieji.

Kadangi šeimininkai mėgsta gaminti maistą ir dažnai priimti svečius, patogi virtuvė, gera jos įranga, didelė valgomojo ir svetainės zona buvo privalomi. „Name įdiegta pažangiausia rekuperacinė sistema, dėl kurios aš kiek abejojau: virtuvėje ji tokia, kaip restorano ceche. Dideli vamzdžiai kėlė nemažai galvosūkių, kaip juos įtaisyti, aukojant kuo mažiau lubų aukščio. Tačiau galutinis rezultatas patenkino ir mane, ir užsakovus. Dabar virtuvėje galima be jokio diskomforto gaminti net ir esant svečiams“, – pažymi dizainerė. Geru sprendimu ji laiko ir greta įrengtą sandėliuką – virtuvės spintelių nereikia apkrauti rečiau naudojamais rakandais ar maisto produktais.

Pašnekovė atskleidžia ir keletą dabar jau šypseną keliančių nesklandumų. Pavyzdžiui, virtuvės baldai turėjo būti kitokios spalvos, o tokio kolorito komplektas, kokį matome nuotraukose, buvo atvežtas per klaidą. Panaši istorija nutiko ir su pieniško šokolado spalvos miegamojo tapetais: buvo užsakyti kur kas šviesesni. „Pasijuokėme, kad namas pats renkasi spalvas, – pasakoja B. Senkevič. – Visa laimė, kad pirminį apmaudą pakeitė supratimas, jog šie pustoniai ne ką mažiau tinka, o gal net ir geriau atrodo nei pasirinktieji. Man asmeniškai tamsesnių tonų miegamieji visuomet atrodo geriau.“

Ar šiam būstui dar ko nors trūksta? Didžiulė knygų spinta antrojo aukšto hole vis pasipildo naujais skaitiniais. Ant svetainės sienų numatyta vietos paveikslams, kuriuos namų šeimininkai pamažu renkasi. Vaikų kambariai dar laukia gyventojų. Anot B. Senkevič, įsirengę savo svajonių namą, šeimininkai jaučiasi daug tvirčiau pasitikdami ateitį.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų