V.Uspaskichas panoro grįžti į partiją. (BNS nuotr.)

Po neilgos pertraukos V.Uspaskichas – vėl Darbo partijos narys

Po neilgos pertraukos V.Uspaskichas – vėl Darbo partijos narys

Ilgametis Darbo partijos vadovas ir jos įkūrėjas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas grįžo į partiją. Nepartinis jis buvo nuo 2015 metų gruodžio.

„Kėdainiai praėjusį antradienį turėjo skyriaus tarybos posėdį ir priėmė atgal į partiją“, – patvirtino darbo partijos vadovė, Širvintų merė Živilė Pinskuvienė. Su pačiu V.Uspaskichu BNS susisiekti nepavyko.

Prašymą stoti atgal į partiją V.Uspaskichas pateikė po dalies „darbiečių“ inicijuoto tarybos posėdžio, kuriame dalyvavo ir jis pats, tačiau posėdis neįvyko nesusirinkus kvorumui.

Vienas to posėdžio iniciatorių, eksparlamentaras Viktoras Fiodorovas teigė, dabar Darbo partijoje trūksta dialogo, nematyti teigiamų poslinkių, o V.Uspaskichas į posėdį pakviestas, nes su juo bendrauti nori partijos skyriai.

Balandį Kaune su Darbo partijos nariais susitikęs V.Uspaskichas ragino bendražygius ryžtis pokyčiams partijoje ir keisti jos vadovybę.

V.Uspaskichas Darbo partiją įkūrė 2003 metų spalį ir iki 2013 metų su nedidele pertrauka buvo jos pirmininku. Tais metais Vilniaus apygardos teismas jį ir kelis kitus „darbiečius“ pripažino kaltais dėl „juodosios“ buhalterijos. Tuomet politikui skirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė.

2015 metų gruodį, Apeliaciniame teisme baigiant nagrinėti šią baudžiamąją bylą, V. Uspaskichas pranešė pasitraukiantis iš Darbo partijos. Apeliacinis teismas už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą jam skyrė 6,8 tūkst. eurų baudą. Tokią pačią bausmę paliko ir Aukščiausiasis Teismas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų