Andriaus Stepankevičiaus fotografija

Po kabančiais sodais – šiuolaikiškas biuro interjeras

Po kabančiais sodais – šiuolaikiškas biuro interjeras

Bendrovės „Tegra“ biuras kitoks. Darbuotojai čia vaikšto be batų, paišo ant sienų ir vieną darbo dieną skiria posėdžiui ant minkštasuolių. Bendrovės vidaus taisyklės studijos „Arcdesign“ architektėms Akiko Tutlys ir Miglei Šalnaitei padiktavo ir naujojo biuro interjerą.

Pagrindinė architektėms tekusi užduotis – sename rekonstruojamame pastate sukurti šiuolaikišką atvirą biurą, kuriame dalijamasi darbo vietomis ir daug dėmesio skiriama darbuotojų komfortabilumui. Dėl šių priežasčių jos dalį patalpų atskyrė akustinėmis stiklo pertvaromis. Garsą patalpose slopina ir akustinės lubos, ir speciali kiliminė danga, ir baldų pertvarėlės bei aukštos atkaltės.

Dalį erdvės projektuotojos paliko atvirą. Ji skirta komandiniam darbui. Į zonas šią erdvę dalija tik skirtingo aukščio ir formų baldai. Siekiant sukurti erdvumo įspūdį, architekčių sprendimu buvo paliktos originalaus aukščio lubos, o dalis komunikacijų – atviros.

Interjere vyrauja keturios spalvos: natūralios betono ir medžio, šviesiai mėlyna ir geltona. Kaip sako A. Tutlys, buvo nuspręsta nedengti betono kolonų ir lubų gipso kartono plokštėmis, o palikti jas natūralias. „Mūsų nuomone, grubūs betono elementai atspindi pastato istoriją ir gražiai dera prie natūralių medžiagų, kurių užsakovas pageidavo“, – kalba architektė.

Andriaus Stepankevičiaus fotografija

Šalia grupinio darbo zonos esanti siena nudažyta melsvais kreidiniais dažais. Ant jos darbuotojai gali rašyti, braižyti schemas ar tiesiog piešti. Architektė A. Tutlys sako, kad standartinė balta lenta ribotų laisvą komandos diskusiją.

Biuro erdvę pagyvina pagal bendrovės stilių sukurti stilizuoti elementai – trikampiai. „Bendrovė „Tegra“ yra mokymų centro „InTegra House“ grupės įmonė. Trikampio dizainas buvo imtas iš „InTegra“ logotipo. Susitikimo kambariuose ant sienos nupieštas logotipas atspindi bendrovės filosofiją – sinergija ir pasitenkinimas bendradarbiaujant ir keičiantis idėjomis“, – pasikartojančio simbolio idėją paaiškina A. Tutlys.

Naujajame bendrovės biure gausu medžio apdailos detalių: iš kamštinės medžiagos pagamintos vieną sieną puošiančios trikampės plokštės, posėdžių salėje stovi didelis stalas. Į akis krenta ryškiai geltoni baldai, aptraukti natūralia vilna.

Pasak architektės, kuriant interjerą vengta nereikalingų detalių, o esančios, pavyzdžiui, šiaudiniai sodai, yra reikšmingos kolektyvui. Ši idėja – ne nauja. Dideli darbuotojų rišti sodai jau anksčiau siūbavo „InTegra House“ patalpose. „Mums ta patirtis atrodė labai graži. Norėjome, kad nauja erdvė darbuotojams taptų „jų erdve“, o ne dizainerių ar vadovo sukurta, neturinčia jokio ryšio su darbuotojais. Pinant naujuosius sodus dalyvavau ir aš“, – malonia patirtimi dalijasi A. Tutlys.

Viena iš biuro vidaus taisyklių – darbe nusiauti batus. Kaip sako A. Tutlys, vaikščiojimo be batų taisyklę „Tegra“ darbuotojai išbandė dar sename biure, ir ji pasiteisino. Tai esą skatina kūrybingumą, nes nevaržomi žmonės atsipalaiduoja ir laisviau mąsto.

Andriaus Stepankevičiaus fotografija

Viena darbo diena skiriama kolektyvo posėdžiui. Tam architektės suplanavo salę, kurioje ant žemės ratu patogiai gali susėsti 35 darbuotojai. Kad žmonės jaustųsi laisviau, posėdžių salėje atsisakyta tokių tradicinių elementų kaip stalas ar kėdės. Vietoj jų iš senojo biuro buvo atvežti sėdmaišiai. Architektės nuomone, jie leidžia labiau atsipalaiduoti ir būti atviresniems, nuoširdesniems. Kad būtų patogiau sijonus dėvinčioms moterims, papildomai suprojektuoti kieti geltoni pufai, galintys atstoti ir staliukus.

Andriaus Stepankevičiaus fotografija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų