G.Vainauskas palieka krepšinio klubą. (BNS nuotr.)

Po 20 metų baigiasi G.Vainausko era Lietuvos krepšinyje?

Po 20 metų baigiasi G.Vainausko era Lietuvos krepšinyje?

Dėl rasistinių pastabų kritikos sulaukęs Gedvydas Vainauskas nuo antradienio oficialiai palieka Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubo prezidento pareigas.

Tai BNS patvirtino naujojo klubo savininko verslininko ir politiko Antano Guogos atstovė. „G.Vainauskas atsistatydina nuo šios dienos“, – sakė Džiuljeta Rainytė.

„Lietuvos ryto“ dienraščio vyriausiasis redaktorius ir vienas šios žiniasklaidos grupės didžiausių akcininkų G.Vainauskas sulaukė kritikos, kai interviu savo valdomai „Lietuvos ryto“ televizijai pareiškė, kad komandoje neturi būti daugiau kaip dviejų juodaodžių žaidėjų.

„Lietuvos ryto“ vadovybė gegužės pabaigoje nušalino nuo komandos tris juodaodžius amerikiečius, motyvuodama, kad jie pažeidė klubo drausmę. Dar vienam leista išvykti į JAV gydytis kojos traumos.

Šį pareiškimą pasmerkė Eurolyga, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, kai kurie žinomi sportininkai. Pats G.Vainauskas vėliau paaiškino, kad kalbėjo tik apie legionierių parodytą rezultatą ir atsiprašė „už netinkamai parinktus žodžius“.

Klubas pirmadienį pranešė, kad A.Guoga tapo viešosios įstaigos „Krepšinio rytas“, kuri valdo komandą „Lietuvos rytas“, didžiausiu dalininku.

„Lietuvos ryto“ krepšinio klubas šiemet Lietuvos krepšinio lygos pirmenybėse užėmė trečią vietą. Antrame pagal pajėgumą Europos klubinio krepšinio turnyre komanda pateko tarp 16 stipriausių klubų, bet į geriausiųjų aštuntuką vilniečiams prasibrauti nepavyko.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų