(AP nuotr.)

Paukščių gripą pajus prancūziškos virtuvės gurmanai

Paukščių gripą pajus prancūziškos virtuvės gurmanai

Prancūzijos valdžia antradienį nurodė pietvakariniame šalies regione, kur koncentruojasi garsiojo ančių ir žąsų kepenėlių pašteto gamyba, dėl siaučiančio paukščių gripo išpjauti paskutinių 600 tūkst. ančių.

Tokiu sprendimu iš esmės eliminuojama pašteto gamyba Landų departamente, kur pagaminama ketvirtadalis viso Prancūzijoje pagaminamo prieštaringai vertinamo delikateso.

„Turėsime spartinti ančių pjovimą, kad stabilizuotume padėtį regione“, – sakė Prancūzijos žemės ūkio ministras Stephane’as Le Follis.

Prancūzijoje kovojame su itin patogeniška paukščių gripo atmaina H5N8, kurios židinių aptikta visoje Europoje. Pirmą kartą lapkritį buvo aptikta juo užsikrėtusių laukinių žąsų, o vėliau virusas labai greitai išplito po ančių fermas.

„Tarnybos susiduria su virusu, plintančiu iki šiol nematytu greičiu ir su itin trumpu inkubaciniu laikotarpiu“, – sakė ministras.

Prancūzijos ančių augintojai kaltina valdžią per lėtai reagavus į viruso protrūkį, kas padėjo jam plisti. Pašteto gamintojai skaičiuoja dėl išpjautų paukščių patirsiantys 270 mln. eurų nuostolių.

Valdžia skelbia, kad ūkininkams bus kompensuota, tačiau kai kurie jų skundžiasi, kad jiems buvo nepakankamai sumokėta po panašaus viruso protrūkio 2015 metais, kuomet šis sektorius patyrė maždaug pusės milijardo eurų nuostolį.

Nuo pernykščio spalio H5N8 atmainos paukščių gripas užfiksuotas mažiausiai trylikoje Europos šalių, įskaitant Prancūziją, Vokietiją, Nyderlandus, Daniją, Lenkiją, Vengriją ir Švediją.

Savo ruožtu Pietų Korėjoje dėl šio viruso šią žiemą išpjauta daugiau nei 10 mln. vištų ir ančių, o Japonijoje – milijonas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų