Įmonės archyvo nuotr.

Patikimi gamintojai jaučia atsakomybę prieš vartotojus

Patikimi gamintojai jaučia atsakomybę prieš vartotojus

Kokybiški langai išsaugo labai daug namų šilumos. Tai bene svarbiausia dabar, kai didėja energinio naudingumo reikalavimai. Tačiau ne mažiau svarbu, kad langai būtų tvirti, neišsikraipytų, nekiltų rūpesčių juos atidarant bei uždarant. Bendrovės Gealan Baltic Komercijos skyriaus vadovo pavaduotojas Giedrius Mastavičius mano, kad renkantis langus būtina išsamiai įvertinti visus techninius sprendimus, o mažiausios kainos nereikėtų laikyti svarbiausiu kriterijumi.

– Kokia iškyla rizika renkantis langus pagal mažiausios kainos kriterijų?

– Didžiausia rizika – gauti nekokybišką produktą, kuris neatitiks nei pirkėjo lūkesčių, nei statybos reglamente keliamų reikalavimų langams, skirtiems gyvenamosioms patalpoms. Taip pat labai svarbus yra ir langų montavimas. Renkantis pigiausią variantą yra tikimybė, kad meistrai neturės tam reikalingos kompetencijos bei pakankamai praktikos, kad tinkamai sumontuotų langus, o taip pat bus naudojamos pigesnės ir prastesnės kokybės medžiagos. Kai langai ar montuotojai pasirenkami pagal mažiausią kainą, rizikuojama negauti ir garantinio bei pogarantinio aptarnavimo ir remonto.

Įmonės archyvo nuotr.

– Kaip dažniausiai taupoma gaminant ypač pigius langus, kaip tai atsiliepia gaminio kokybei?

– Kainą dažniausiai bandoma sumažinti medžiagų kokybės ar komplektacijos sąskaita. Antai armavimo profiliai, kurie turi užtikrinti lango stabilumą, naudojami gerokai plonesni ir per silpni. Stiklo paketai dažniausiai būna patys pigiausi, vienos kameros, o stiklai nebūna padengti selektyvine danga. Taip pat naudojami patys pigiausi aliuminio rėmeliai tarp stiklų. Intensyvaus naudojimo vietose esančiuose languose nesumontuojami saugūs stiklo paketai, kurie apsaugotų naudotojus nuo galimų sužeidimų. Pigių langų gamyboje nenaudojami papildomi profiliai, skirti atskiriems gaminiams sujungti bei montuoti. Tokiems langams parenkami patys pigiausi ir pačios skurdžiausios komplektacijos užraktai, kurie turi tik kelis prispaudimo taškus. Taigi, pigūs langai neužtikrina sandarumo, saugumo, lemia trumpesnį gaminio naudojimo laiką.

Bemaž visada tokios įmonės neturi savo etatinių langų montavimo specialistų, o atsiradus užsakymui, tiesiog suranda meistrus, kurie gali pigiausiai atlikti tokius darbus.

Noriu atkreipti dėmesį, kad Lietuvoje tokius pigius ir nekokybiškus langus dažniausiai siūlo ne gamintojai, o pardavėjai, kurie prisistato kaip neva patys gaminantys langus. Tokios įmonės dažniausiai nežinia kur nuperka pačius pigiausius langus ir perparduoda už šiek tiek mažesnę nei rinkos kainą.

– Į kokius kriterijus pirmiausia reikia atkreipti dėmesį, norint įsitikinti, jog gaminys bus ilgaamžis?

– Pirmiausia reikėtų pasirinkti žinomus prekinius ženklus ir vardus. Gerai žinomos ir užsirekomendavusios įmonės, saugodamos bei puoselėdamos savo vardą, išties didelį dėmesį skiria ne tik reklamai, bet ir kokybei, patikimumui. Visos langų sudedamosios dalys yra svarbios galutiniam rezultatui pasiekti. Antai profiliai – visi žinomi langų profilių gamintojai daug investuoja į savo produkcijos kūrimą, gamybą ir inovacijas. Visi pagaminti produktai yra kruopščiai patikrinami ir išbandyti. Tai liečia tiek pačios produkcijos funkcionalumą, patikimumą, tiek ir galimą įtaką vartotojo sveikatai, savijautai. Tokios įmonės labai daug dėmesio skiria gamtai ir aplinkosaugai, todėl dažniausiai jų gaminama produkcija yra ekologiška, tvari. Šios įmonės daug dėmesio skiria inovacijoms – tai leidžia pagaminti kokybišką produkciją su minimaliais medžiagų bei energetinių išteklių kiekiais.

Įmonės archyvo nuotr.

Labai svarbu pasirinkti ne tik žinomus sudedamųjų dalių, bet ir patikimus galutinio produkto – langų – gamintojus. Dažniausiai medžiagų tiekėjai glaudžiai bendradarbiauja su gamintojais, todėl visada gali pirkėjui rekomenduoti įmonę, kuri pagamins langus, laikydamasi tiekėjų nurodomų technologijų ir reikalavimų. Rinkoje yra daug įmonių, kurios jau daug metų dirba šioje srityje ir yra pajėgios pagaminti kokybiškus, saugius ir patikimus langus bei juos tinkamai sumontuoti. O iškilus problemoms – visada ateiti pirkėjui į pagalbą.

50 metų pažangos kelias

GEALAN pavadinimą galima laikyti kokybiškų plastikinių langų sinonimu. Toks palyginimas tikrai nebus klaidingas. Per 50 veiklos metų GEALAN nuolat tobulino plastikinių langų profilius, siekdami pačios aukščiausios įmanomos mūsų laikais sistemų kokybės.

Galima trumpai pažvelgti į GEALAN sistemų evoliuciją per 50 metų – technologijos tobulinimas neleis suabejoti, jog pasirinkus GEALAN bus gauti tikrai kokybiški langai.

Taigi, 1968 metais ekstruzijos būdu buvo pagamintas pirmasis lango rėmo profilis, t. y. pirmasis plastikinių langų profilis.

1980 metais žengtas technologinis žingsnis – išrasta paviršiaus padengimo technologija ACRYLCOLOR. Ją taikant, koekstruzijos proceso metu baltas iš PVC pagamintas profilio pagrindas ir spalvotas akrilas (PMMA) yra neatskiriamai vienas su kitu sulydomi.

1994 metais sukuriama profilių sistema S3000. Sistema davė impulsą naujoms langų profilių dizaino tendencijoms.

2002 metais sukūrusi profilių sistemą S8000, GEALAN pristatė rinkai lengvai apdirbamą 74 mm montavimo gylio dvigubo sandarinimo sistemą. Ši sistema per daugiau nei 15 metų tapo bene populiariausia Baltijos šalių regione ir yra plačiai naudojama iki šiol.

Po dešimtmečio, 2012 metais, rinkai pristatyta profilių sistema S9000. Taip GEALAN padėjo pamatus langų, lauko ir pakeliamų-nustumiamų durų gamybos sistemos platformos sukūrimui. S9000 yra 82,5 mm montavimo gylio kombinuota sistema, sujungianti vidurinio ir išorinio sandarinimo sistemų savybes bei pranašumus. S9000 atvėrė naujas galimybes ir rinkai pasiūlė dabar jau standartu tapusias šilumos bei garso izoliacijos savybes.

2016 metais pasiūliusi 100 mm montavimo gylio sistemą GEALAN-KUBUS®, bendrovė GEALAN ne tik pakėlė šilumos bei garso izoliacijos rodiklių standartą, bet ir įtvirtino naują plastikinių langų formų kalbą architektūroje. Ši ištisinio stiklo sistema su ypač siaurais profiliais kuria dar stipresnį šviesių ir skaidrių erdvių įspūdį. Iš išorės praktiškai nematoma varčia, vienodas matomo rėmo plotis, kartu su sutapdinta varčios ir rėmo plokštuma iš vidaus, suteikia langų konstrukcijai vienalytiškumo. Dideli stikliniai paviršiai atveria naujas kūrybines erdves langų projektuotojams bei pastatų architektams.
Ir štai naujausia GEALAN inovacija – 2018 metais pristatyta aukštos kokybės stumdoma sistema GEALAN-SMOOVIO. Patobulintas apkaustų mechanizmas užtikrina maksimalų sandarumą ir yra lengvai valdomas.

Net neverta abejoti, kad šis GEALAN žingsnis – ne paskutinis tobulinant langų sistemas ir ieškant aukščiausios kokybės profilių sistemų.

Daugiau informacijos apie GEALAN sistemas ir GEALAN  sistemų gamintojus Lietuvoje – www.gealan.lt.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų