Dig garden

Pasiruoškite sezonui – sodo ir daržo prekes galite įsigyti internetu

Pasiruoškite sezonui – sodo ir daržo prekes galite įsigyti internetu

Lietuviai visuomet mėgo ir vis dar mėgsta dirbti sode. Vyresnės kartos atstovai, gyvenantys butuose, dažnai svajoja turėti sodybą ar kolektyvinį sodą. Tuo tarpu nuosavų namų gyventojams aplinkos priežiūra tampa ne svajone, o būtinybe ir kasdieniu darbu, reikalaujančiu dėmesio ir tinkamos technikos.

Tik kasdieninis dėmesys vejai ir želdiniams padeda suskurti jaukią aplinką. Šiek tiek jaučiami skirtumai tarp kartų. Vyresnei kartai būdingas noras turėti savo daržą, auginti savo daržoves. Tuo tarpi jaunesnė karta dažniau dėmesį kreipia į estetinį aplinkos vaizdą. Jie nori gražios vejos, gėlynų, stilingai sutvarkytos aplinkos.

Neturintys galimybės įsigyti sodybą ar kolektyvinį sodą, dažnai mažą sodo kampelį bando sukurti balkonuose ar ant palangės. Čia auginami svogūnai, įvairios prieskoninės žolelės, vyšniniai pomidorai, paprikos, čili pipirai ar kitos daržovės. Mėgstančių gėles balkonai pavasarį ir vasarą apsipila žiedais ir puošia aplinką.

Žinant lietuvių pomėgį daržininkystei ir sodininkystei, nenuostabu, kad sodo prekės, daržo prekės ir lauko įranga yra vienos iš perkamiausių prekių, ir patenka į labiausiai perkamų internete prekių dešimtuką. Vertinant prekybos internetu privalumus, tokius kaip patraukli kaina ir prekių pristatymas į namus, nieko stebėtino, kad tokį apsipirkimo būdą atranda vis daugiau rajono gyventojų, ypač gyvenančių atokiose vietovėse, kur galimybės įsigyti norimos, tinkamos ir kokybiškos sodo ir daržo technikos yra ribotos.

Šiltnamiai – perkamiausia prekė

Pirkėjams internetu siūlomos pačios įvairiausios sodo prekės, daržo prekės ir lauko įranga, todėl kiekvienas besidomintis gali atrasti reikiamą produktą. Taip yra todėl, kad internetinės parduotuvės gali pasiūlyti daug platesnį ir įvairesnį prekių asortimentą, nei įprastinės parduotuvės. Populiariausios sodo ir daržo prekės, parduodamos internetu yra šiltnamiai, žoliapjovės, motoblokai, įvairios plėvelės ir tvorelės.

„Populiariausia mūsų parduodama prekė yra šiltnamiai. Jų populiarumas auga kiekvienais metais. Vienas iš populiariausių produktų šioje kategorijoje – arkinis šiltnamis „Klasika“. Tai 6m2 ploto šiltnamis su 4 mm polikarbonato danga, skirtas tiek mėgėjiškai, tiek profesionaliai daržininkystei. “, – sugriaudamas interneto prekybos statistikoje pateikiamų populiariausių prekių sąrašų klasikines versijas teigia internetinės parduotuvės, prekiaujančios sodo ir daržo technika, b-a.eu atstovas M. Meliešius.

Stambi sodo technika perkama internetu

Interneto parduotuvės b-a.eu atstovas M. Meliešius pastebi, kad internetu daugiausiai perkama stambi sodo technika, tokia kaip motoblokai, ar sodo traktoriai. Perkant šią įrangą labai svarbi ir aktuali tampa kaina, todėl galimybė pasiūlyti patrauklias kainas pritraukia pirkėjus iš visos Lietuvos. Vidutinis pirkinių krepšelis – 300 Eur – 500 Eur.

Prekiaujant sodo ir daržo technika bei įrankiais, labai jaučiamas sezoniškumas. „Didžioji dalis pirkėjų reikalingą prekę perka jau atėjus sezonui ir atsiradus tos prekės poreikiui. Labai reti tokie atvejai, kuomet dar vasarą pradedama ruoštis žiemos sezonui ir įsigyjami, pavyzdžiui, sniego valytuvai.“, – apie pirkėjų įpročius pasakojo M. Meliešius.

Sodo ir daržo technika domisi tiek vyrai tiek moterys. M. Meliešius pastebi, kad smulkias prekes dažniausiai užsakinėja moterys, tačiau jeigu perkama brangesnė sodo technika – motoblokai ar traktoriai, kurių kaina viršija 500 Eur ir reikia pasigilinti į techninę specifikaciją, tai tokias prekes dažniausiai įsigyja vyrai.

Vejos priežiūrą gali atlikti robotai

Populiariausia paskutinių sezonų sodo ir daržo technikos naujiena – robotai vėjapjovės. Jeigu namuose grindis siurbiantys robotai jau seniai nėra naujiena, tai robotai vėjapjovės dar tik atranda savo pirkėjus. Toks robotas – tai puiki investicija, padėsianti sutaupyti laiko, skiriamo vejos priežiūrai.

Robotai vėjapjovės yra savarankiški įrenginiai, kuriuos galima užprogramuoti dirbti pagal nustatytą grafiką. Toks robotas žolę gali pjauti dieną arba naktį, o pabaigęs darbus grįžta į stotelę pasikrauti. Modernios jutiklių sistemos užtikrina, kad darbo metu bus išvengta susidūrimų su žmonėmis ar gyvūnais, todėl galite būti ramūs, kad jūsų augintiniai nenukentės. Ir nors investicija nėra pigi, kadangi geras kokybiškas vejos pjovimo robotas kainuoja apie 1500 -1700 Eur, sutaupytą laiką galite skirti šeimai, poilsiui ar kitiems ūkio darbams. Įsigijus šį prietaisą nebereikia rūpintis, kaip atrodo Jūsų veja.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų