(AP nuotr.)

Paryžiaus Orli oro uoste nušautas karę užpuolęs vyras

Paryžiaus Orli oro uoste nušautas karę užpuolęs vyras

Paryžiaus Orli oro uoste patruliavę kariai šeštadienį nušovė vyrą, mėginusį atimti ginklą iš vienos ginkluotųjų pajėgų narės.

Dėl šio incidento buvo uždarytas terminalas ir įstrigo tūkstančiai keleivių.

Prancūzijoje tebegalioja nepaprastoji padėtis, paskelbta dėl virtinės džihadistų atakų, nuo 2015-ųjų sausio nusinešusių daugiau kaip 230 žmonių gyvybių. Prokurorai nurodė pradėję antiteroristinį tyrimą.

Šis incidentas įvyko artėjant balandžio 23-ąją vyksiančiam pirmajam Prancūzijos prezidento rinkimų turui. Saugumas yra vienas iš pagrindinių rinkėjus dominančių klausimų. Be to, į Paryžių su dviejų dienų oficialiu vizitu yra atvykęs Didžiosios Britanijos princas Williamas ir jo žmona Kate.

Vidaus reikalų ministras Bruno Le Roux sakė, kad nukautas užpuolikas buvo „žinomas policijai ir žvalgybos tarnyboms“. Ministras pridūrė, kad šis vyras tikriausiai yra tas pats asmuo, kuris apie 1,5 val. anksčiau šeštadienį per įprastą eismo saugumo reidą pradėjo šaudyti į policininkus Paryžiaus šiauriniame priemiestyje ir lengvai sužeidė vieną pareigūnę.

Su šio incidento tyrimu susijęs prancūzų pareigūnas patvirtino žiniasklaidos pranešimus, kad užpuolikas yra 39 metų Ziyedas Ben Belgacemas, gimęs Prancūzijoje.

Vienas aukšto rango kariuomenės šaltinis sakė, kad oro uoste užpuolikas prisiartino prie trijų patruliavusių karių – dviejų vyrų ir moters. Jis puolė karę ir mėgino atimti jos automatą.

Kiti du kariai pradėjo šaudyti į užpuoliką ir jį nukovė. Jokie kiti žmonės per šį incidentą nenukentėjo.

Vienas įvykio liudininkas pasakojo naujienų agentūrai AFP, kad vienu metu karė buvo tapusi užpuoliko įkaite.

Kariuomenės atstovas Benoitas Brulonas sakė televizijai BFM, kad oro uoste „didžiulės agresijos“ tapusi karė yra „sukrėsta“, bet nesužeista.

„Vyras buvo paėmęs karę įkaite: jis laikė ją už kaklo ir grasino kitiems dviem kariams moters šautuvu“, – sakė į Dominikos Respubliką planavęs išskristi vyras, vardu Dominique’as. „Išgirdau šūksnius ir pamačiau karius, nutaikius ginklus į tą asmenį“, – pridūrė jis.

Kitas liudininkas sakė BFM matęs, kaip vyras laiko karės automatą ir jai grasina. „Kariai mėgino atvesti jį į protą“, – pažymėjo televizijos pašnekovas ir pridūrė, kad tuomet išgirdo du šūvius.

Šis incidentas įvyko apie 8 val. 30 min. vietos (9 val. 30 min. Lietuvos) laiku Orli Pietiniame terminale. Į pietus nuo Paryžiaus esantis Orli yra antrasis didžiausias Prancūzijos sostinės oro tarptautinis uostas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų