(Pixabay nuotr.)

Parlamentarai siekia drausti perėjose naudotis telefonais, siūlo laisvų rankų įrangą

Parlamentarai siekia drausti perėjose naudotis telefonais, siūlo laisvų rankų įrangą

Keli konservatorių bei Valstiečių ir žaliųjų frakcijos atstovai siūlo įstatymo pataisas, kuriomis būtų uždrausta pėstiesiems naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis pėsčiųjų perėjose.

Tiesa, toks draudimas negalios, jeigu pėsčiasis kalbėdamas nesinaudos rankomis.

Pasak Seimo narių, pataisomis siekiama užtikrinti, kad visi eismo dalyviai būtų dėmesingi, sumažėtų eismo įvykių, per kuriuos nukenčia žmonės.

„Mobiliojo ryšio įrenginiai blaško pėsčiųjų, taip pat, kaip ir vairuotojų, dėmesį, todėl didina galimybę sukelti eismo įvykį“, – aiškina parlamentarai.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys BNS sakė, kad tokios pataisos – reikalingos.

„Kai mes žiūrime, kaip elgiasi pėstieji pėsčiųjų perėjose, manau, kad kažkokių priemonių reikia imtis, nes jie eidami per gatvę mažiausiai kreipia dėmesį į tai, kaip jie elgiasi eisme: kalba telefonais, naršo internete. Bet iš tikrųjų Kelių eismo taisyklės reikalauja, kad dėmesys einant per gatvę būtų kreipiamas būtent į eismą“, – aiškino pareigūnas.

Dabar draudimas naudotis telefonais numatytas vairuotojams. Pasak V.Grašio, visuomenė turėtų būti nepakantesnė telefonus naudojantiems eismo dalyviams.

„Tai yra pačių mūsų, eismo dalyvių, reikalas, kaip mes tą dalyką toleruojame. Jeigu sėdėdami šalia įspėtume vairuotoją, kad jis nesinaudotų mobiliu įrenginiu, nes tai kelia pavojų mums patiems, tai turėtų įtakos saugumui. Nemaža dalis eismo dalyvių dar toleruoja naudojimąsi telefonais, čia reikalinga ir švietėjiška veikla, mums reikia visiems susitarti, kad naudotis telefonu vairuojant yra gėda, taip elgiasi neatsakingi žmonės. Tas pats pasakytina ir apie pėsčiuosius“, – BNS penktadienį dėstė V.Grašys.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • zinoma,kad reikia uzdraust,nes kai kas gatveje elgiasi kaip savo kieme.Teko pabudeti sankryzoje prie mokyklu,tai vietoj to,kad pereitu gatve pasidaire,kai kurie,raso SMS.Nesuprantu,ar jie atsako uz savo gyvybe,ar kazkas kitas,o gal noras pasididziuot-stai ir tegul laukia,o as sau pasidemonstruodamas pereisiu ir dar zinute parasysiu.Jau kai dave laisve,kad vairuotojas turi praleisti pesciuosius,tai ir eina kaip kam patinka,kas su dviraciu pralekia,kas akiu neatitraukia nuo telefono,kas,pasauktas tevu(is automobilio)nuo vidurio gatves,net neapsidaires,grizta.Ir ko jau cia pykt,kad uzdraus,dziaukites,nes apsaugos mus ir ismokys kaip reikia elgtis gatveje

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų