Gabrielius Landsbergis. (BNS nuotr.)

Nuomonę dėl lengvatinio PVM tarifo šildymui dydžio pareiškė konservatorių lyderis

Nuomonę dėl lengvatinio PVM tarifo šildymui dydžio pareiškė konservatorių lyderis

Susitarimą su valdančiaisiais „valstiečiais“ dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos centriniam šildymui sugrąžinimo sudaręs konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis mano, kad lengvatinis tarifas turėtų siekti 9 procentus.

„Aš manau, kad geriausia būtų, jeigu liktų 9 procentai“, – penktadienį Žinių radijui sakė G.Landsbergis. Pasak jo, taip netektų keisti susitarimo su Europos Komisija, numatančio, jog Lietuvoje gali būti nustatomi dviejų dydžių PVM lengvatos tarifai. Šiuo metu Lietuvoje galioja 9 ir 5 proc. lengvatiniai tarifai.

Seimo pirmininkas „valstietis“ Viktoras Pranckietis yra sakęs, kad centriniam šildymui turėtų būti taikomas 15 proc. PVM.

BNS žiniomis, Vyriausybėje svarstoma palikti 5 proc. ir 15 proc. PVM tarifus.

Šiuo metu galiojantis 9 proc. PVM tarifas knygoms bei keleivių vežimui galėtų būti mažinamas iki 5 proc., o viešbučiams ir šildymui taikomas 15 proc. tarifas.

5 proc. tarifas liktų ir kompensuojamiems bei itin brangiems nekompensuojamiesiems vaistams.

PVM lengvata šildymui negalioja nuo birželio. Ją grąžinti „valstiečiai“ su konservatoriais sutarė mainais į pastarųjų paramą Seime patvirtintai urėdijų pertvarkai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų