Dar iki šildymo sezono pradžios Lietuvos pensininkai gali tikėtis keliolika eurų didesnių pensijų. (BNS nuotr.)

Nuo spalio bus padidinta bazinė pensija

Nuo spalio bus padidinta bazinė pensija

Premjeras Saulius Skvernelis žada, kad nuo spalio mėnesio pensijos didės vidutiniškai 13 eurų, o nuo kitų metų pradžios – dar apie 30 eurų. Skaičiuojama, kad pensijų didinimas kitąmet valstybei kainuos apie 300 mln. eurų.

„Bazinė pensija nuo spalio pirmos dienos bus padidinta 10 eurų, tai reiškia, kad vidutiniškai pensijos padidės 13,5 euro“, – po Vyriausybės posėdžio sakė S. Skvernelis. Tai numatantį nutarimo projektą Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengs artimiausiu metu.

„Nuo sausio pirmos dienos bus antri metai iš eilės taikomas (pensijų) indeksavimas ir tai leidžia teigti, kad įvykdžius indeksavimą vidutinę pensiją šalyje turėsime 330 eurų. Nuo sausio pirmos dienos vidutinis (pensijos) padidėjimas bus apie 43 eurus“, – tvirtino S. Skvernelis.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio, padidinus bazinę pensiją, „Sodros“ biudžeto išlaidos šiemet išaugs apie 40 mln. eurų – ši suma bus dengiama viršplaninėmis „Sodros“ pajamomis. Tuo metu įvertinus bazinės pensijos padidinimą ir indeksavimo efektą, kitąmet „Sodros“ išlaidos padidės apie 300 mln. eurų.

S.Skvernelio teigimu, bazinės pensijos didinimas nesukels finansinių problemų „Sodrai“: „Šiandien „Sodros“ biudžetas leidžia tai padaryti (padidinti bazinę pensiją – BNS), nes kylant darbo užmokesčiui „Sodros“ pajamos irgi yra didėjančios. Tas lėšų poreikis, kuris yra numatytas, jis tikrai mums leidžia padidinti bazinę pensiją 10 eurų, taip dar nebus išnaudotas visas padidėjimo („Sodros“ gaunamų pajamų – BNS) potencialas“.

L.Kukuraitis teigė, jog bazinės pensijos didėjimą labiausiai pajus mažiausias pensijas gaunantys pensininkai.

L.Kukuraitis teigė, jog bazinės pensijos didėjimą labiausiai pajus mažiausias pensijas gaunantys pensininkai.

„Apie pusė pensininkų gauna pensijas ties skurdo riba, taip neturėtų būti. Didinant pensijų bazę, mes pakeliame pensijas visiems, bet labiausiai procentiškai jaučiasi tiems, kurie turi mažiausias pensijas“, – žurnalistams sakė L. Kukuraitis.

Šiuo metu vidutinė senatvės pensija yra apie 288 eurai – nuo šių metų pradžios ji padidėjo apie 20 eurų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų