(BNS nuotr.)

Nerijus Numavičius nebemokės mokesčių Lietuvoje

Nerijus Numavičius nebemokės mokesčių Lietuvoje

Pagrindinis „Vilniaus prekybos“ grupės akcininkas Nerijus Numavičius, mokesčius už 2015 metus mokėjęs tiek Lietuvoje, tiek Jungtinėje Karalystėje, praėjusių metų pajamas deklaruos jau tik Britanijoje.

„Jungtinėje Karalystėje mokestiniai metai nesutampa su kalendoriniais metais – jie prasideda balandžio mėnesio 6 dieną ir baigiasi kitų metų balandžio 5 dieną. 2016-2017 metų mokesčių deklaraciją privaloma pateikti iki 2018 metų sausio 31 dienos“, – BNS informavo N.Numavičiaus šeimos biuro „Talka LT“ komunikacijos vadovas Vaidotas Cucėnas.

Už 2015 metus N.Numavičius mokesčius mokėjo ir Lietuvoje, ir Jungtinėje Karalystėje, nes išvykimą į Didžiąją Britaniją jis deklaravo tik 2015 metų liepos mėnesį.

Už 2015 metus N.Numavičius mokesčius mokėjo ir Lietuvoje, ir Jungtinėje Karalystėje, nes išvykimą į Didžiąją Britaniją jis deklaravo tik 2015 metų liepos mėnesį. Todėl pagal Lietuvos įstatymus, už visus mokestinius 2015 metus N.Numavičius buvo laikomas Lietuvos mokesčių mokėtoju, o atsižvelgiant į tai, kad nuo 2015-ųjų liepos Didžiojoje Britanijoje N.Numavičius turi vienintelį gyvenamąjį šeimos būstą ir nuolat ten gyvena, nuo to laiko jis laikomas ir Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtoju.

VMI duomenimis, nuolatiniu Lietuvos gyventoju laikomas tas, kuris per metus Lietuvoje išbūna ilgiau kaip 183 dienas arba daugiau, arba jo nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuvoje, arba jo asmeninių, socialinių, ekonominių interesų buvimo vieta yra veikiau Lietuvoje nei užsienio valstybėje. Jeigu galutinai iš Lietuvos išvykstantysis iki tol nuolatiniu gyventoju buvo ne mažiau kaip trejus metus ir jis išvyksta antrąjį pusmetį, jis laikomas nuolatiniu šalies gyventoju visus metus.

N.Numavičius į Didžiąją Britaniją 2015 metais išvyko, vedęs ekonomistę Kaetaną Leontjevą. Verslininko advokatė Olga Petroševičienė BNS tuomet sakė, kad N.Numavičius gyventi į Didžiąją Britaniją išvyko laikinai, nesikreipė dėl „Tax Residency“ statuso ir toliau mokės mokesčius Lietuvoje, tačiau vėliau paaiškėjo, kad jis tapo ir Didžiosios Britanijos mokesčių mokėtoju.

Pasak V.Cucėno, bent jau šiemet N.Numavičius neketina sugrįžti gyventi į Lietuvą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų