TECE nuotr.

Naujiena statybų technologijoje – speciali konstrukcija iš gamyklos į statybų aikštelę

Naujiena statybų technologijoje – speciali konstrukcija iš gamyklos į statybų aikštelę

Pirmą kartą Lietuvos statybų istorijoje panaudota pažangi technologija, kai specialiai konkrečiam projektui gamykloje pagaminta santechninė konstrukcija atkeliavo tiesiai į statybų aikštelę.

Vokiečių kompanijos TECE gamykloje, pagal individualius brėžinius per 2 savaites buvo pagaminta cinkuoto plieno profilių konstrukcija TECEsystem, skirta Vilniuje statomo 164 numerių HILTON Garden Inn viešbučio vonios kambariams.

Pramoniniu būdu, gamykloje pagal specialų užsakymą gaminamos profilinės sienelės, į kurias įstatomas modulis santechnikos prietaisams pakabinti, Vokietijos ir vakarų Europos statybose naudojamos jau seniai. Ši sistema – TECEsystem – buvo sukurta siekiant supaprastinti statybų procesą statybos aikštelėje.  Į objektą atvežamos konstrukcijos su visais reikalingais vandentiekio ir nuotekų įvadais, lengvai ir sklandžiai yra pritvirtinamos prie sienų numatytoje vietoje. Sistemos sudedamosios dalys yra puikiai pritaikytos viena kitai, yra surinktos laikantis visų standartų, įskaitant garso izoliacijos ir priešgaisrinės saugos, reikalavimų.

TECE nuotr.

Pasak bendrovės „Tece Baltikum“ techninių sprendimų eksperto Aurimo Valatkos, Lietuvoje TECEsystem panaudota pirmą kartą. „Gamykloje surinktos santechninės sienelės yra gana dažnai naudojamos visuomeninės paskirties objektų – viešbučių, biurų pastatų statyboje, kur interjerai daugiau ar mažiau standartizuoti. Pirmojo Lietuvoje HILTON Garden Inn viešbučio statytojas, bendrovė „Eika” pasirinko vieną pažangiausių vandens inžinerinių sistemų įrengimo technologijų, kuri ne tik užtikrina sklandų statybų procesą, bet ir nepriekaištingą įrengimų kokybę. Į statybų aikštelę jau atvežti pagal brėžinius, specialiai šiam projektui gamykloje pagaminti ir surinkti profiliniai moduliai. Juos belieka tik pritvirtinti, prijungti vamzdžius ir apsiūti gipso kartono plokštėmis“, – pasakojo TECE atstovas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų