(BNS nuotr.)

Naujasis LSDP pirmininkas ragina M. Bastį atsisakyti mandato

Naujasis LSDP pirmininkas ragina M. Bastį atsisakyti mandato

Seimui patvirtinus, kad socialdemokratas Mindaugas Bastys veikė prieš Lietuvos interesus, parlamentaras turėtų nebedaryti žalos sau ir partijai bei atsisakyti mandato pats, sako išrinktasis Lietuvos socialdemokratų partijos vadovas Gintautas Paluckas.

„Dėl Mindaugo Basčio visi svarstymai partijoje yra praėję, aš nieko neberevizuosiu, frakcija turi savo nuomonę, partijoje yra nuomonė šiek tiek kitokia. Siūlymas yra tikrai Mindaugui įvertinti galimybes, pasinaudoti ta proga, kad jis paaiškinimus ir visus kitus atsakymus gali teikti ir atsisakęs mandato. Nes (…) jei tai pasieks finalinę stadiją, tas mandatas bus atimtas“, – pirmadienį BNS sakė G.Paluckas.

Anot jo, klausimą galėtų kelti ir partijos vadovybė. Anksčiausiai tai esą būtų daroma tik gegužės viduryje, kai bus suformuota nauja valdyba, bet iki to laiko „šis klausimas jau bus padaręs visą įmanomą žalą tiek partijai, tiek Mindaugui“.

„Savo nuomonę esu pasakęs, ką Mindaugas turėtų padaryti, bet kokių nors atskirų įpareigojimų, viešo linčiavimo ar santykių aiškinimosi tikrai nebus, nes jau visa informacija įmanoma yra patiekta viešumai. Jis turėtų pasinaudoti proga ir dabar atsisakyti mandato“, – pabrėžė išrinktasis socialdemokratų vadovas.

Seimas praėjusią savaitę patvirtino Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvadas, kad M.Bastys veikė prieš Lietuvos interesus, o jo ryšiai su Rusijai dirbančiais asmenimis kelia grėsmę šalies saugumui. Šiuo metu parlamente dirba M.Basčio apkaltos komisija. Ji iki gegužės 15-osios turėtų pateikti išvadą, ar yra pagrindas pradėti apkaltos procesą Socialdemokratų frakcijos atstovui. M.Bastys visus kaltinimus neigia ir pabrėžia Seimo nario priesaikos nesulaužęs.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų