(AP nuotr.)

Naujas D. Trumpo deportacijos planas išgąsdins milijonus

Naujas D. Trumpo deportacijos planas išgąsdins milijonus

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija antradienį išleido naujų griežtų įsakų dėl nelegalių imigrantų deportavimo, taip nukreipdama taikinį į beveik visus 11 mln. šalyje gyvenančių, bet dokumentų neturinčių užsieniečių.

Naujieji įsakai sukėlė nerimą JAV imigrantų bendruomenėms, kurių nariai jau ilgus metus kuria šeimas ir gyvenimą šioje šalyje. Dauguma jų yra atvykę iš Meksikos ir Centrinės Amerikos ir pirmą kartą per kelis dešimtmečius jiems iš tikrųjų gresia deportacija.

Žmogaus teisių gynėjai pavadino šį žingsnį „raganų medžiokle“ ir perspėjo, kad masinė deportacija sugriaus šeimas, turinčias JAV gilias šaknis bei pakenks ekonomikai.

Tačiau Krašto saugumo departamento (DHS) sekretorius Johnas Kelly, dviem memorandumais išleidęs šiuos įsakus, pareiškė, kad būtina spręsti problemą, kuri „apėmė“ vyriausybės išteklius.

„Nelegalios imigracijos antplūdis prie pietinio pasienio pereikvojo federalinių agentūrų (pajėgumus) bei išteklius; be to, atsirado didžiulis Jungtinių Valstijų nacionalinio saugumo pažeidžiamumas“,– sakė jis viename iš memorandumų.

Demokratų senatorius Benas Cardinas, įtakingas Senato Užsienio reikalų komiteto narys, perspėjo, kad naujosios gairės „pakenks nacionaliniam saugumui bei visuomenės saugumui“.

Niujorko meras Billas de Blasio savo ruožtu sakė nesutinkąs paversti savo miesto policijos pareigūnų imigracijos agentais, o kalėjimų – „deportacijos politikos aptvarais, tik pakenksiančios integracijai, padėjusiai padaryti Niujorką saugiausiu šalies didmiesčiu“.

Paspartinta deportacija

Naujosios taisyklės leis pasienio kontrolės pareigūnams ir imigracijos pareigūnams greitai deportuoti visus rastus nelegalius imigrantus. Jose numatytos vos kelios išimtys, daugiausia vaikų atžvilgiu.

Kaip ir anksčiau, pirmiausia deportuojami bus nelegalūs imigrantai, pripažinti kaltais dėl nusikaltimų, bei tie asmenys, kuriems yra pateikti ar potencialiai gali būti pateikti tokie kaltinimai.

Vis dėlto žmonės, kurių ankstesnė Baracko Obamos administracija nelaikė prioritetu deportuoti – faktiškai visi, nesantys susiję su kokiu nors nusikaltimu – daugiau nebebus apsaugoti.

„Su itin nedaug išimčių, DHS neatleis atvykėlių klasių ar kategorijų nuo potencialaus priverstinio vykdymo“, – sakoma memorandumuose.

„Visiems, pažeidusiems imigracijos įstatymus, gali būti taikoma priverstinio vykdymo procedūra, įskaitant ir išsiuntimą iš Jungtinių Valstijų“, – sakoma juose.

Savo memorandumuose J. Kelly įsakė veiksmų imtis nedelsiant, ir pradėti planuoti sienos statybas.

Šie memorandumai yra naujos priemonės, atitinkančios D. Trumpo politiką, nustatytą, kai prezidentas iškart po savo inauguracijos sausio 20 dieną pasirašė įsaką, įpareigojantį tarnybas pažaboti nelegalią imigraciją. Be kita ko, naujoji administracija planuoja sugriežti deportacijos įstatymų vykdymą ir pastatyti per 3 tūkst. km ilgio sieną palei JAV ir Meksikos pasienį.

Savo memorandumuose J. Kelly įsakė veiksmų imtis nedelsiant, ir pradėti planuoti sienos statybas. Jis taip pat įsakė Muitinės ir pasienio apsaugos ir bei Imigracijos ir muitinės agentūroms įdarbinti dar 15 tūkst. pareigūnų.

Šie įsakai buvo priimti prieš J. Kelly ir JAV valstybės sekretoriaus Rexo Tillersono šią savaitę planuojamus susitikimus su Meksikos prezidentu Enrique Peña Nieto. Per juos bus aptariami nelegalios imigracijos bei pasienio apsaugos klausimai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų