(Pixabay nuotr.)

Naudotis internetu skrydžio metu bus paprasčiau

Naudotis internetu skrydžio metu bus paprasčiau

Ekspertai sako, kad jau greitai spartus internetas danguje taps realybe dėl atsirandančių pažangių palydovų. Nepaisant techninių kliūčių, galimybė naudotis internetu skrydžio metu yra sparčiai besiformuojanti rinka.

Ir tokios plėtros nesustabdys net ir įvairūs draudimai, kaip Didžiosios Britanijos ir Jungtinių Valstijų įvesti draudimai skrendant iš tam tikrų oro uostų į lėktuvų salonus įsinešti nešiojamuosius ir planšetinius kompiuterius, sako Paryžiaus aviacijos parodoje dalyvaujantys specialistai.

„Tai yra neginčijama tendencija. Dabar svarbiausia yra laiku užšokti ant šios bangos“, – sakė pigių skrydžių bendrovės „French Blue“ vadovas Marcas Rochet.

Tai yra neginčijama tendencija. Dabar svarbiausia yra laiku užšokti ant šios bangos.

Neseniai bendrovės „Euroconsult“ atliktas tyrimas parodė, kad iki 2021 metų daugiau nei 17 000 lėktuvų, o tai sudaro beveik pusę visų komercinių lėktuvų, veiks internetas. Palyginimui, pernai tokių lėktuvų buvo pusseptinto tūkstančio.

Tai pasiekti padės naujos kartos palydovai, kurie leis lėktuvuose įrengti mažesnes ir lengvesnes antenas, užtikrinsiančias geresnę aprėptį. Be to, tobulinama ir ant žemės esanti įranga. Dėl to spartės duomenų perdavimas, kuris bus gerokai greitesnis, lyginant su buvusiuoju prieš maždaug penkerius metus, kai atsirado galimybė internetu naudotis skrydžio metu. Tuomet vartotojai tegalėjo pasitikrinti elektroninį paštą.

Jeigu anksčiau žmonės susitaikydavo su tuo, kad skrydžio metu tenka išsijungti elektronikos įrenginius, tai dabartinis jaunimas nenori tokiam priverstiniam atsijungimui nuo socialinių tinklų ir interneto apskritai.

Tobulinti technines galimybes naudotis internetu skrydžių metu verčia nauja vartotojų karta. Jeigu anksčiau žmonės susitaikydavo su tuo, kad skrydžio metu tenka išsijungti elektronikos įrenginius, tai dabartinis jaunimas nenori tokiam priverstiniam atsijungimui nuo socialinių tinklų ir interneto apskritai.

„Euroconsult“ skaičiuoja, kad pernai tiekėjų pajamos iš suteiktos galimybės naudotis internetu skrydžio metu siekė 1 mlrd. JAV dolerių, tai 2026 metais jos jau sieks 6,5 mlrd. JAV dolerių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų