O. Koršunovas „Tartiufo“ repeticijoje. (Tomo Ivanausko nuotr.)

Nacionaliniame teatre skubiai reanimuojamas „Tartiufas“

Nacionaliniame teatre skubiai reanimuojamas „Tartiufas“

Praėjusį teatro sezoną bene didžiausiu nusivylimu teatro pasaulyje tapo ilgai laukto spektaklio „Tartiufas“ atšaukimas Lietuvos nacionaliniame dramos teatre (LNDT). Beveik du tūkstančiai žiūrovų grąžino bilietus, atgavo sumokėtus pinigus ir ilgai laukto spektaklio nepamatė.

Viešumoje pasigirdo įvairių versijų, viena iš jų buvo neva spektaklis atšaukiamas dėl valdžios cenzūros, kurios griebtasi dėl itin drąsių režisieriaus deklaracijų. Ar taip yra iš tiesų, žiūrovai galės jau greitai įsitikinti patys, nes po ilgų svarstymų nuspręsta spektaklį sugrąžinti į LNDT Didžiąją sceną. Rugsėjo pirmomis dienomis Oslo nacionaliniame teatre Oskaras Koršunovas pristatė šokiruojančią premjerą pagal britų dramaturgės Saros Kane pjesę „Apvalytieji“ ir iškart po to grįžo į Vilnių kurti „Tartiufo“ bei repetuoti „Kankinio“ su nauja aktore Beata Tiškevič.

„Taip jau išėjo, kad Norvegijoje sėkmingai pasiekęs finišą, šokau į kitą finišo tiesiąją Lietuvoje. Ne mažiau pavydėtinoje situacijoje yra ir visi teatro darbuotojai: technikai, aptarnaujantis personalas, kai kurie aktoriai, nes ką tik išleidę daug darbo pareikalavusią premjerą „Lokis“, jie puola į kitą ne mažiau iššūkių keliantį Didžiosios salės spektaklį, kurio premjera jau visai greitai.

Per ne visą mėnesį mes bandome reanimuoti staigiai numirusį „Tartiufą“. Buvo abejonių, ar po tokios ilgos komos jį bus galima prikelti. Bet dabar toks įspūdis, kad lavonas atgyja ir net pradeda šokti. Iš tiesų širdyje visi – tiek aktoriai, tiek teatro darbuotojai – ilgėjosi „Tartiufo“ ir dabar dirbant tai matosi. Repetuojame per dienas ir per naktis. Šį kartą pasiryžę jau nebeapvilti žiūrovų.

Nuo pat pradžių „Tartiufas“ ir Moliere‘as buvo pasirinkti kaip medžiaga, tinkanti „totaliniam“ teatrui. Tokiam dideliam užmojui praeitą kartą tiesiog pritrūko laiko. Dabar tampa aišku, kad buvo teisingai pasielgta atidedant premjerą. Tiesiog nebūtume spėję įgyvendinti visų sumanymų. Dabar viltis yra, ir žiūrovams bus atpirkta su kaupu“, – sako režisierius Oskaras Koršunovas.

Pirmadienį, rugsėjo 18 d., Lietuvos nacionalinis dramos teatras paskelbė, kad „Tartiufas“ bus rodomas 78-ajame sezone ir pradėjo bilietų į spektaklį prekybą. „Tartiufo“ premjera įvyks rugsėjo 27, 28 dienomis.

Spektaklyje vaidina Giedrius Savickas, Nelė Savičenko, Salvijus Trepulis, Toma Vaškevičiūtė, Kęstutis Cicėnas, Agnieška Ravdo, Eimantas Pakalka, Darius Meškauskas, Vitalija Mockevičiūtė, Rasa Samuolytė. „Tartiufo“ scenografas – Vytautas Narbutas, kostiumų dailininkė – Sandra Straukaitė, kompozitorius – Gintaras Sodeika, vaizdo projekcijų autorius – Algirdas Gradauskas, šviesos dailininkas – Eugenijus Sabaliauskas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų