L.Linkevičius. (BNS nuotr.)

Molotovo-Ribbentropo pakto pamoka neišmokta, apgailestauja ministras

Molotovo-Ribbentropo pakto pamoka neišmokta, apgailestauja ministras

Molotovo-Ribbentropo pakto, padalijusio rytų Europą į įtakos sferas, pamoka pasaulyje nebuvo išmokta, sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Antradienį Lietuvai perduota 1939 metais pasirašyto sovietų ir nacių pakto kopija.

Protokolo ir žemėlapio su parašais skenuotos kopijos gautos iš Vokietijos užsienio reikalų ministerijos Politinio archyvo.

„Tai ne tik dar vienas istorinis dokumentas, bet jis labai susišaukia su dabartimi, nes dabar mes matome pastangas perdalinti pasaulį, perbraižyti Europos sienas, vyksta agresija jėga, ginklu, okupuojamos šalys, aneksuojamos – tai iš tikrųjų yra pamoka, kuri nebuvo išmokta istorijoje“, – žurnalistams kalbėjo ministras.

„Dabar mes matome pastangas perdalinti pasaulį, perbraižyti Europos sienas, vyksta agresija jėga, ginklu, okupuojamos šalys, aneksuojamos – tai iš tikrųjų yra pamoka, kuri nebuvo išmokta istorijoje“, – kalbėjo ministras.

„Pats tas faktas yra labai gražaus bendradarbiavimo rezultatas, bet kartu tai mums galimybė dar kartą pamatyti, autentiškiau susipažinti su tais istorijos puslapiais, kurie nepaprastai aktualūs ir šiandien“, – dokumento kopijos perdavimo faktą komentavo L.Linkevičius.

Pagal paktą, sovietai ir naciai Antrojo pasaulinio karo išvakarėse pasidalijo Baltijos šalis ir Lenkiją į įtakos sferas. Netrukus po pakto pasirašymo prasidėjo Antrasis pasaulinis karas, jo metu Lietuva buvo okupuota.

Kopijas planuojama eksponuoti būsimoje ekspozicijoje „Lietuvos diplomatinė tarnyba 1918-2018 m.“ Vytauto Didžiojo universitete Kaune nuo 2018 metų.

Tariamasi ir dėl Nepriklausomybės akto

L.Linkevičius užtikrino, kad su Vokietija tariamasi ir dėl kito Lietuvai svarbaus istorinio dokumento – šiemet Berlyno archyve rasto Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto.

„Įvyks, tikiuosi, tai, ko mes visi tikimės, bet neskubinkime įvykių, juo labiau, kad tai yra beprecedentis dalykas, tui būti labai pagarbiai elgiamasi įstatymų atžvilgiu, mūsų kolegos į tai žiūri labai preciziškai“, – sakė ministras.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų