LNDT generalinis direktorius Martynas Budraitis (BNS nuotr.)

Ministerija plečia tyrimą dėl valstybinių teatrų vadovų

Ministerija plečia tyrimą dėl valstybinių teatrų vadovų

Kultūros ministerija aiškinasi aplinkybes dėl Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) ir Lietuvos nacionalinės filharmonijos vadovų, kurie be savo pareigų dirba viešojoje įstaigoje „Vilniaus festivaliai“, nors tam nėra gavę kultūros ministrės leidimo.

Aplinkybės, kad „Vilniaus festivaliuose“ dirba LNDT direktorius Martynas Budraitis bei filharmonijos vadovė Rūta Prūsevičienė, paaiškėjo atliekant tyrimą dėl Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generalinio direktoriaus Gintauto Kėvišo, nurodo Kultūros ministerija. Pastarasis taip pat dirba šioje įstaigoje.

G.Kėvišas, M.Budraitis bei R.Prusevičienė, nėra kreipęsi į kultūros ministrę prašydami leidimo dirbti papildomą darbą, nors to reikalauja  įstatymai. Jie taip pat nėra deklaravę šių darbinių ryšių savo privačių interesų deklaracijose. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson įpareigojo tyrimo komisiją įvertinti galimus darbo drausmės pažeidimus.

„Esu ne kartą sakiusi, jog įstatymai galioja visiems, o nacionalinių kultūros įstaigų vadovams turi būti taikomi aukščiausi skaidrumo ir etikos standartai. Kultūra grįš į deramą vietą valstybėje ir visuomenėje, tik jei mes patys jai deramai atstovausime“, – pranešime sako kultūros ministrė.

Profesionaliojo meno įstatymo nuostatos leidžia nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių teatrų ir koncertinių įstaigų vadovams dirbti kitą darbą ir gauti atlygį tik tuo atveju, jeigu tai nesukelia viešųjų ir privačių interesų konflikto ir nediskredituoja teatro ir koncertinės įstaigos autoriteto. Visais atvejais leidimą dirbti kitą darbą privaloma gauti iš savininko teises ir pareigas įgyvendinančios įstaigos vadovo.

Į ministrės kritiką sureagavęs Lietuvos nacionalinis dramos teatras išplatino pranešimą, kad teatro vadovas M.Budraitis, tik pradėjęs eiti pareigas 2010-aisiais žodžiu informavo tuometinį kultūros ministrą Arūną Gelūną apie papildomą darbą „Vilniaus festivaliuose“ ir gavo ministro žodinį sutikimą. Anot pranešimo, tuo metu įstatymas nenumatė prievolės gauti sutikimą

„Vilniaus festivaliuose“ M.Budraitis dirba nuo 2003-iųjų.

Pasak teatro, prievolė gauti kultūros ministro leidimą kitam darbui atsirado 2017-ųjų sausio 1-ąją, ministerijos esą teirautasi, kaip gauti šį leidimą.

„Lietuvos nacionalinis dramos teatras žodžiu kreipėsi į Kultūros ministeriją su klausimu, kokia yra tvarka ir kokius dokumentus būtina pateikti, tačiau atsakymo nesulaukė“, – sakoma pranešime.

Kultūros ministerija nurodo, kad pažeidimai dar nėra konstatuoti ir visas aplinkybes vertins tyrimo komisija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų