(Reuters nuotr.)

Marine Le Pen internete prašo „Patriotų paskolos“

Marine Le Pen internete prašo „Patriotų paskolos“

Patikinusi, kad negauna finansavimo nei iš prancūziškų, nei iš užsienio bankų, prancūzų kraštutinių dešiniųjų Nacionalinio fronto lyderė Marine Le Pen planuoja lėšas rinkimų kampanijai rinkti internetu.

„Pranešu, kad šiandien pradeda veikti interneto svetainė „Patriotinė paskola“. Jos tikslas – paprašyti mūsų rinkėjų paskolinti mums pinigų kampanijos prieš parlamento rinkimus finansavimui“, – radijui „Europe 1“ sakė M. Le Pen.

Ji pabrėžė, kad „šiuo metu nė vienas bankas nėra pareiškęs esą pasiruošęs paskolinti pinigų“ FN. Žurnalistui paklausus, ar kalbama ir apie prancūziškus, ir apie užsienio bankus, politikė atsakė teigiamai.

Šių metų kovą prancūzų naujienų svetainė „Mediapart“ remdamasi partijos vidaus dokumentais pranešė, kad M.Le Pen 2016 metų birželį rengėsi rusų banke „Strategija“ paimti 3 mln. eurų paskolą su 6 proc. metinių palūkanų prezidento rinkimų kampanijai finansuoti.

Pasak partijos iždininko Wallerand ‘o de Saint-Just o, partija iš tikrųjų planavo imti paskolą, bet to nepadarė.

„Tai buvo tiesiog planas, kuris nebuvo įgyvendintas“, – svetainei sakė jis.

Kaip buvo pranešta, Rusijos centrinis bankas 2016 metų liepos 21 dieną atšaukė banko „Strategija“ licenciją.

Prieš prezidento rinkimus M.Le Pen pareiškė, kad nei Rusija, nei rusų bankai nėra jos rinkimų kampanijos finansavimo šaltiniai. Tačiau ji pripažino, kad kai kurie užsienio bankai vis dėlto yra susiję su FN finansavimu.

Šiuo metu Prancūzijos partijos rengiasi parlamento rinkimams, vyksiantiems vėliau šį mėnesį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų