(Reuters nuotr.)

Luhansko separatistų lyderis atsistatydino, paskirtas naujas laikinasis vadovas

Luhansko separatistų lyderis atsistatydino, paskirtas naujas laikinasis vadovas

Šią savaitę prasidėjęs sujudimas separatistų kontroliuojamame Luhanske baigėsi lyderio pasitraukimu. Regionui vadovavęs Igoris Plotnickis atsistatydino, pranešė šio regiono naujienų agentūra.

Apsišaukėliškos „Luhansko liaudies respublikos“ (LNR) separatistų parlamentas šeštadienį per nepaprastąjį posėdį patvirtino savo kontroliuojamos teritorijos Rytų Ukrainoje administracijos laikinuoju vadovu saugumo tarnybos „ministrą“ Leonidą Pasečniką.

Šie žingsniai dar labiau pabrėžė didelę įtampą, šią savaitę tvyrančią tarp skirtingų kovotojų frakcijų separatistų kontroliuojamoje rytinės Luhansko srities dalyje.

„Šiandien Igoris Venediktovičius Plotnickis pranešė apie atsistatydinimą dėl sveikatos būklės“, – Luhansko informacijos centras citavo regiono slaptosios policijos vadovą Leonidą Pasečniką.

L. Pasečnikas pridūrė perimantis LNR kontrolę iki naujų rinkimų. Jis aiškino, kad I. Plotnickis blogai pasijuto dėl ankstesnių sužeidimų, patirtų per kautynes. „Pasireiškė daugelis kovinių sužeidimų, kontūzijos padariniai“, – sakoma pareiškime.

Vėliau L. Pasečnikas paskelbė, kad I. Plotnickis paskirtas LNR „įgaliotuoju atstovu“ Minsko taikos susitarimų įgyvendinimo klausimams. Vienas naujienų agentūros „Interfax“ žurnalistas pranešė, kad už L. Pasečniko paskyrimą laikinuoju LNR vadovu nubalsavo visi 38 posėdyje dalyvavę deputatai.

Anksčiau šeštadienį separatistų parlamentas vienbalsiai patvirtino ankstesnio LNR lyderio Igorio Plotnickio įgaliojimų pirmalaikį nutraukimą.

Nesutaria tarpusavyje

Tikėtina, kad šis žingsnis atliktas dėl didelės įtampos, šią savaitę tvyrojusios tarp skirtingų kovotojų frakcijų separatistų kontroliuojamoje Ukrainos rytinės Luhansko srities dalyje.

Anksčiau šią savaitę I. Plotnickis paskelbė atleidžiantis separatistų vidaus reikalų ministrą Igorį Kornetą ir apkaltino jį rezgus planus įvykdyti perversmą.

Tačiau I. Kornetas iš posto trauktis atsisakė, o jam ištikimi ginkluoti žmonės dvi dienas blokavo dalį Luhansko miesto centro, bet ketvirtadienį išsiskirstė.

Rusijos žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad I. Plotnickis nesugebėjo suvaldyti padėties ir ketvirtadienį atvyko į Maskvą.
Penktadienį I. Plotnickio atstovė, su kuria pavyko susisiekti naujienų agentūrai AFP, pareiškė „neturinti galimybės komentuoti šios informacijos“.

Neramumai fronte

Luhanskas yra viena iš dviejų Rytų Ukrainos sričių, iš dalies kontroliuojamų Maskvos remiamų separatistų. Per jų karą su Kijevo vyriausybės pajėgomis nuo 2014 metų balandžio žuvo jau daugiau kaip 10 tūkst. žmonių.

Ukraina penktadienį paskelbė, kad per pastarąją parą vykusius susirėmimus šalies rytuose žuvo penki vyriausybės pajėgų kariai. Kijevas kaltino Rusiją pasiuntus daugiau savo pajėgų į Luhansko sritį, krečiamą separatistų tarpusavio vaidų.

Ukrainos kariuomenės antiteroristinės operacijos štabas atskirai pranešė, kad priešininkų pusėje žuvo aštuoni kovotojai, o dar devyni buvo sužeisti.

Praėjusią parą užfiksuotas žuvusiųjų skaičius – didžiausias nuo rugpjūčio 25 dienos, kai įsigaliojo naujas taikos susitarimas, kuriuo buvo siekiama užbaigti konfliktą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų