(BNS nuotr,)

Liūties Vilniuje padariniai – uždarytas vakarinis aplinkkelis, į Nerį liejasi nuotekos

Liūties Vilniuje padariniai – uždarytas vakarinis aplinkkelis, į Nerį liejasi nuotekos

Vilniuje dėl liūčių buvo uždarytas vakarinis aplinkkelis, pradėjo irti jo šlaitai. Upės gatvėje vandeniui užliejus siurblius, nuotekos pradėjo tekėti į Nerį.

Savivaldybės atstovų teigimu, tai didžiausia liūtis sostinėje nuo 1993 metų. Iki vidurdienio mieste buvo užfiksuota 60 avarinių situacijų.

„(Viešojo transporto) vėlavimai, be abejo, iš ryto buvo, eismas maksimaliai yra atnaujintas, grafikai atstatomi. Bet niekas negali prognozuoti, kas bus po pietų šiandien, kas bus rytoj“, – žurnalistams sakė Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktorius Virginijus Pauža.

Jo teigimu, aplinkkelis apsemtas užsikimšus lietaus nuotekų sistemai, avarija likviduoja specialistai. Šiame kelyje dėl nestabilaus grunto, dar nesuaugus velėnai, atsirado nuošliauža. Kitos gatvės vidurdienį buvo „daugiau mažiau pravažiuojamos“, – pridūrė V.Pauža. Jo teigimu, dėl žaibo buvo sutrikęs šviesoforų eismas 15-oje vietų.

Savivaldybės tvarkymo įmonės „Grinda“ vadovas Kęstutis Vaicekiūtis sakė, kad sudėtinga situacija iškilo P.Vileišio gatvėje Antakalnyje, ten kyla pavojus pėstiesiems ir automobiliais. Pelesos gatvėje užfiksuota įgriuva, avarijos mastą aiškinasi specialistai.

Anot K.Vaicekiūčio, nuo ryto iškrito 48 mm lietaus ir iki kritinės situacijos trūksta 1 mm. Anot savivaldybės atstovų, kol kas Vilniuje nesvarstoma skelbti ekstremalios situacijos. „Panašus kiekis kritulių iškrito tik 1993 metais. Iš tikrųjų, situacija neeilinė“, – sakė „Grindos“ vadovas.

Sutriko siurblinės darbas

Dėl liūties sutriko ir Upės gatvėje esančios nuotekų siurblinės darbas. Nustojus veikti siurbliams į Nerį preliminariai jau pateko apie 5 tūkst. kubinių metrų nuotekų.„Didžiąją dalį (nuotekų) sudaro lietaus vanduo, bet įprastai, kada nėra vandens, ten teka ir buitinės nuotekos. (…) Taigi, dalį nuotekų sudaro ir buitinės nuotekos“, – BNS sakė geriamąjį vandenį tiekiančios bendrovės „Vilniaus vandenys“ atstovas Antanas Bubnelis.

Jis teigė, kad kol kas neįmanoma nustatyti, kokią dalį į upę patekusių nuotekų sudaro buitinės atliekos. Pasak A.Bubnelio, vienos didžiausių Vilniuje nuotekų siurblinės darbas sutriko apie 11 valandą. Ją užplūdo vamzdžiais atitekantis liūties vanduo, siurblinė nebepajėgė jo pumpuoti į Vilniaus nuotekų valyklą ir, persipildžius avariniams rezervuarams, buvo užpilti bei nustojo dirbti siurbliai. Sustojus siurbliams nuotekos iš siurblinės automatiškai pradėjo tekėti į Neries upę. Preliminariais duomenimis, šiuo metu jų teka maždaug po 1,5 tūkst. kubinių metrų per valandą.

A.Bubnelio teigimu, užpilta siurblių patalpa nuo pat ryto tuštinama čia dirbančiais mobiliais siurbliais. Nusausinti patalpą planuojama per artimiausias keletą valandų. Vėliau specialistai atnaujins siurblių darbą, tai tikimasi padaryti dar šiandien. „Vilniaus vandenų“ atstovas teigė, jog kol siurblių darbas nebus atnaujintas, nuotekos ir toliau tekės į Nerį.

Upės gatvėje esanti nuotekų siurblinė nuotekas į Vilniaus nuotekų valyklą pumpuoja iš Vilniaus senamiesčio, Žirmūnų, Antakalnio ir Baltupių mikrorajonų. Bendrovė prašo šiose miesto dalyse gyvenančių žmonių kiek įmanoma labiau sumažinti buitinių nuotekų leidimą į nuotekų sistemą, ragina nenaudoti buitinės chemijos priemonių.

„Vilniaus vandenų“ specialistų duomenimis, tai pirmoji tokio tipo avarija Upės gatvėje esančioje nuotekų siurblinėje. Ji buvo pradėta naudoti dar 1975 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų